Kirli İşler

Infernal Affairs

Kirli İşler (2002) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
102 oy

DramGerilimPolisiyeRomantikSuç

101 Dak.PT101M

Siu Fai Mak Felix Chong

88 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Organize suç örgütü tarafından polis teşkilatına sızdırılan Mihg(Lau) ve şuç örgütüne gizlice sokulan polis Yan(Leung) birbirinin kimliklerine açığa çıkartmak için ölümcül bir satranç oyununa girişirler.

Filmi Ekleyen krorena
Popüler Yorumlar
bedbinhayalet (Jön) | 19 Mayıs 2011, 01:03

Bir kıyafeti beğenip almanız için asıl öncelik aslında kumaşın iyi olmasıdır.Fakat müşteri ona ikinci hatta üçüncü özellik olarak dikkat eder.Dış görünüşü nasl, süslemeleri var mı, reklamı yapılıyor mu, kişiye yakışması da var tabi elbette. Sinema için de aynı şey geçerli.İşte size kumaşı çok iyi bir film.Yani senaryo muteşem...Fakat reklamı yok, kurgusu biraz basit, müzik, yıldız oyuncular eksiklikleri.Fakat kumaşı kaliteli olan bu filmin senaryosu The Departed adıyla allanıp pullanıyor: Yıldız oyuncular,bol reklam, başarılı müzikler, kurguda hafif oynamalar ve karekter analizleriyle karşımıza yeniden sunuluyor.Ve neticede bol Oscarlı ve gişede başarılı bir başyapıt ortaya çıkıyor. Eğer The Departed\'ı izlemeseydim veya izleyip beğenmeseydim bu filmi de merak edip izlemem çok zor olurdu.Uzakdoğu sineması oldukça başarılı bir iş çıkarmış; fakat bahsettiğimiz sebeplerden güme gitmiş. Oscar\'da en iyi senaryo ödülünün de Siu Fai Mak yerine William Monahan\'a verilmesi de diğer üzücü bir durum. Müziklerin bize itici gelmesi ve sonunun tam istediğimiz gibi olmamasına karşın Kirli İşler muhakkak izlenmesi gereken başarılı bir yapım...

0
+6
delta12 (Dublör) | 15 Ağustos 2011, 02:04

duyguyu izleyiciye yansıtmada amerikalılar korelilerin eline su dökemez bu açık bir gerçek..  

0
+4
Tüm yorumlar (32)
baross (Figuran) | 06 Kasım 2013, 01:07

polisin suç örgütleriyle yaptığı savaşı derin bir şekilde anlatan film. Gayet güzel ve akıcı, tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
0
ikonium42 (Artist) | 29 Ekim 2013, 23:20

Çok kaliteli film yapmışlar.Oyuncular harika senaryo sağlam ama sanki bir şeyler eksik filmde..belki de kısa olduğundan.. Finali de tahmin edilemez ve beğenmedim:)

Cevap Yaz
0
0
albayrakumut (Figuran) | 17 Eylül 2013, 15:56

keşke The Departed'ten önce izleseymişim

Cevap Yaz
0
0
tiele (Amatör) | 18 Temmuz 2013, 17:45

çok iyi bir senaryo. Türk sinemasından neden çıkmaz böyle senaryolar anlamıyorum. özellikle arka fonda çalan müzik eşliğinde açılış sekansını hayranlıkla izledim. ilk on- onbeş dakikasını anlamakla geçirdiğiniz bölümden sonra film şifrelerini sizi fazla uğraştırmadan veriyor. ve sonra o harika senaryo işlemeye başlıyor. finale gelene kadar sürükleyiciliğinden hiç bir şey kaybetmeyen film son bölümde dağılır gibi olsada aslında bu tamamen hollywood filmlerine alışmış olmamızdan ileri geliyor. hollywoodda finaller daha net daha vurucu ve daha keskin olur, ancak gerçekte her hikayenin sonu öyle değildir. kirli işlerin finalide alışılagelmişin dışında ve klasik Hollywood vari finallerden oldukça farklı. genel kanının aksine ben filmin müziklerinide beyendim ve yerli yerinde kullanıldıklarını düşünüyorum

Cevap Yaz
0
0
scorseseme (Profesyonel) | 08 Nisan 2013, 20:49

aslında martin scorsese bu filmi izleyince çok etkileniyor ve yeniden yapımına karar veriyor.orijinali de gerçekten etkileyici olmuş.hongkong sineması aksiyon ve mafya filmleri üretme konusunda dünyanın en iyilerindendir.john woo mesela.gerçi dicaprio,damon,ve nicholson üçlüsü scorsese dokunuşyla bu filmin amerikan versiyonunu şahesere dönüştürmüş.hem bu hem de amerikan yapımı dvd kolleksiyonumun en nadide bölümünde.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz