Georgia Yasası

Georgia Rule

Bütün Fragmanlar ►
Georgia Yasası (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
308 oy

03 Ağustos 2007

2007 - ABD

DramKomediRomantikGençlik

113 Dak.PT113M

Garrett Hedlund Hector Elizondo

Mark Andrus

287 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Çok tanınan üç kuşak aktris, kefaretin gücü, affetmedeki özgürlük ve anneliğin kırılamayan bağlarını anlatan bir filmde bir araya geliyor – Georgia Rule. Ve bu ailede, tavır kuşak atlamıyor.

Asi genç kız Rachel (LINDSAY LOHAN, Mean Girls, A Prairie Home Companion) çığlık atıyor, küfür ediyor, içki içiyor, aklından geçeni söylüyor ve genelde kontrol edilemiyor. En son yaptığı araba kazasıyla Rachel, annesi Lilly’nin (Golden Globe ödüllü FELICITY HUFFMAN, Transamerica, Desperate Housewives) San Francisco’daki evinde en son kuralı yıkıyor. İçinden geldiği gibi hareket eden ve ele avuca sığmayan kızını götürecek yeri kalmayan Lilly, sonunda asla dönmemeye yemin ettiği tek yere götürüyor – annesinin Idaho’daki evine.

Matriarch Georgia (iki Oscar’lı JANE FONDA, Monster-in-Law, 9 to 5) tipik bir sevimli, insanın üzerine titreyen bir büyükanne değil. Bir takm kırılamayacak kurallarla hayatını yaşıyor ve evine gelen herkesten de aynısını yapmasını istiyor; önce Tanrı geliyor, hemen arkasından çok çalışma. Artık genç kadının yetiştirilmesi üstüne kaldığına göre, Rachel’ın öfkesinin ardındaki nedenleri anlamak için sabırlı davranması gerekmektedir.

Ama Rachel ıstıraplı yaz tatiline dayanamayıp küçük kasabayı sarsmaya başlayınca, Georgia torununda bir şeylerin değiştiğini fark etmeye başlar. Bir biçim ve sorumluluklar verilince, kalkanını indirir ve özellikle de kendi annesine karşı şefkatli olmayı öğrenir. Onun yolculuğu, üç kadını da, gömülü sırların açığa çıkması ve ne olursa olsun, aile bağlarının asla kopamayacağını anlamalarını sağlayan bir yöne doğru götürür.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (109)
JenGarner (Jön) | 30 Mart 2014, 21:47

Orta halli, ne çok güzel ne de sıkıcı bir film..

Cevap Yaz
0
0
ElifMeral (Amatör) | 04 Şubat 2014, 11:14

Komedi filmi bekliyordum dram tadında çıktı. Boş zamanda izlenebilir.

Cevap Yaz
0
0
hayal54 (Profesyonel) | 30 Ocak 2014, 09:25

fena sayılmaz bu tür kasaba filmlerini seviyorum galiba :) o kadar sıkıcı yorumu olmasına rağmen puanın 7 lerde oluşu da şaşırtıcı ama rachel karakteri gerçekten cins değişik sevmedim o karakteri ben :) 7/10

Cevap Yaz
0
0
eryadaagec (Figuran) | 12 Ağustos 2013, 10:31

BAKIŞ AÇILARINA SAYGI DUYARIM. SAKİN VE SÜRÜKLEYİCİLİĞİ OLMAYAN BİR FLİM OLMASINA RAĞMEN BENCE ŞEKERLEME TADINDA BİR FLİM. BOŞ DEĞİL ;)

Cevap Yaz
0
0
Fierro (Amatör) | 08 Nisan 2013, 18:48

izlerken çok sıkılmıştım.. tamamen gereksiz filmlerden. filmde demem buna ben

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz