Yalanın İcadı

The Invention of Lying

Bütün Fragmanlar ►
Yalanın İcadı (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
209 oy

2009 - ABD

FantastikKomediRomantik

100 Dak.PT100M

Ricky Gervais Matthew Robinson

This Side Of The Truth

152 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yalan söylenilmeyen bir dünyada kişisel çıkarı için yalan söyleme fırsatı yakalayan bir kişinin komik hayatını içeriyor.

Filmi Ekleyen kadirdotcom
Popüler Yorumlar
emre_uysl (Figuran) | 16 Mayıs 2013, 07:37

Bu filmin senaristi ve yönetmeni Ricky Gervais koyu bir ateistir. Ve dinlerin ve tanrının nasıl ortaya çıktığına dair yaptığı bu mükemmel filmi mutlaka izleyin. Tanrının insanları değil, insanların tanrıyı yarattığı gerçeğini komedi ile harmanlayan bu mükemmel filmi mutlaka izleyin.

1
+6
EnsFdn (Profesyonel) | 27 Eylül 2013, 16:30

film başlarda çok güzel gidiyordu yalansız dünyanın ne kadar gerçekçi ve bazı durumlarda umursamaz, kırıcı olabileceğini gösteriyordu ta ki allahı diline dolayıp gökteki adam gibi basit bir dil kullanana kadar. bence okadarda güzel film değildi yinede tercih sizin.

3
+5
Tüm yorumlar (101)
CONVAYNE (Artist) | 15 Mart 2014, 15:41

Film ismi gibi enteresan bir havada başlıyor ve ilk yarım saat kendisine çekmeyi başarıyor; malum yalanın olmadığı bir dünya yaşanan tatsızlıklar ve buna en sonunda bir yalanla bulunan çözüm derken çizgisinden sapıp olayı din eleştirisine bağlıyorlar ve göndermelerle, tasvirlerle birlikte yaklaşık 1 saat bu yönde devam ediyor.

Cevap Yaz
0
1
ElifMeral (Amatör) | 04 Şubat 2014, 11:11

Orjinal bir konu ve buna göre ortalama bir film. Çok eğlendirmedi , o doğrunun saflığını Jennifer Garner iyi hissettirdi. Ancak konu farklı yerlere gitti Tanrı'nın bir gereksinimden dolayı insanların uydurmaları olduğunu göstermeye çalıştı. 10/6.5

Cevap Yaz
0
0
melihjames (Dublör) | 31 Ocak 2014, 02:37

Boş zamanda izlenebilecek bir film. Akıcı ortasının biraz ilersine kadar sıkılmıyorsunuz filmden ondan sonrasıda bir şekil izleniyor ama tahmin edebilseniz de sonunu.

Kurgusu orjinal, ama bu kurgunun üzerine daha yaratıcı şekilde gidilebilirmiş diye düşünüyorum, sırf '' dini eleştireyim şunlara gününü göstereyim'' mantığından ötürü yazık edilmiş güzelim kurguya . IMDB puanıda bunu ortaya koyuyor zaten.

Ayrıca verdiği mesajlara gelecek olursak, ortada yaratıcı bir mesaj göremedim açıkçası. Bir varsayım üzerinden gidilerek sonuçlama yapılmış, çok dikkate alınıp insana '' wow be '' dedirtecek tek bir mesaj yok filmde, eğer ateistliğine destek arıyan ergen ateistlerden değilseniz.

Not: ateizmle problemim yoktur herkes istediğine inanır yorumum tamamen filmle alakalı.

Cevap Yaz
0
0
einstein6161 (Dublör) | 12 Ocak 2014, 18:44

film ilginç başlıyor ortalarda resmen "dinler olmasaydı daha güsel bi dünya olurdu" deniliyor mantıken ... kısaca ateizmin propagandasını yapıyor ve sonunda kendi konusuna dönüp kapanıyor. Jim c.nin liar liar filmi hem zeka hem kurgu açısından bu filme göre kat be kat üstün. Bu filmde yalan söylemiyor olabilir insanlar ancak durduk yere soru sorulmadan düşüncelerini açıklıyorlar ; yalan söylemiyor diye aptal olmaları gerekmiyordu bu en başlıca filmin hatası .Yine karşılaştıracak olursak liar liarda soruya karşılık olarak doğru söylemek zorunda kalıyordu jim c genellikle. Bence zaman kaybı ilginç tarz bi film arıyorsanız idiocracy(ahmaklar) ı tavsiye ederim kesinlikle daha eğlenceli önereceğim ikinci film. ( liar liar ilk öncelikli tabiki :D) 4,5/10

Cevap Yaz
0
0
srcnsvd (Amatör) | 30 Aralık 2013, 17:01

Edwart Norton için izleyeceklere uyarı, sadece 1 dakikalık bir sahnede polis kılığında oynuyor, o olduğu bile zor anlaşılıyor :)

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz