Hayali Aşklar

Les amours imaginaires

Hayali Aşklar (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
134 oy

13 Mayıs 2011

DramKomediRomantik

101 Dak.PT101M

Xavier Dolan

125 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

2010 Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde yarışan film, bir aşk üçgenini anlatıyor. Film, Annemi Öldürdüm filmiyle uluslararası festivallerde büyük başarı yakalayan genç yönetmen Xavier Dolan’ın ikinci uzun metraj filmi.

Filmi Ekleyen wbhypnose
Popüler Yorumlar
sLnMori (Artist) | 23 Haziran 2011, 13:26

Evet filmin başında dostluklarının derecesini yansıtacak sahnelerle başlayabilirlerdi. Güzel tespit Jigsaww12.

0
+11
PhDem (Amatör) | 06 Şubat 2013, 02:33

Müzikler harika.Film ağır işliyor ama sanat yönünü hissettiriyor.İzleyin derim:)

1
+7
Tüm yorumlar (52)
Piarin (Profesyonel) | 27 Mart 2014, 14:26

-Çok sigara içiyorsun. Geçen sefere göre.

-Hayır. Aynı miktarda içiyorum. Sigarayı seviyorum. Sigara içmek sanki unutmak gibi. Moralim dibe vurduğunda sigaram elimdeki tek şeydir. Yakarım, tüttürürüm ve sesimi keserim. Böylece duygularımı saklarım. Sigara duyguları saklar. Mentollü ve vanilyalı sigaralar vardır. Bazı insanlar sever mentollü sigaraları, vanilyalı sigaraları, çikolatalı sigaraları, sigaralı sigaraları. Sigara benim delirmemi engeller. Beni hayatta tutar. Beni ölene kadar hayatta tutar.

Cevap Yaz
-1
+2
wbhypnose (Efsane) | 13 Şubat 2014, 18:15

Bir önceki filmini beğendiğimden olsa gerek bu filmi beklentimin altında kaldı. İlişkileri anlatmada ve kamerayı kullanması açısından iyi bu bir gerçek genç yetenek ve farklı. Özellikle de sahneleri iyi kullanmış ama sonuç olarak hikaye açısından bana zayıf geldi ve bunu üzgünüm diye nitelendiriyorum. Not: Müzik seçimleri dikkate değer.

Cevap Yaz
0
2
Hermaphroditus (Figuran) | 08 Şubat 2014, 22:57

Xavier Dolanın diğer filmlerine nazaran daha basit kalmış.. Sanatsal yönü ağır basmış biraz sırf o yüzden izlenilebilir.

Cevap Yaz
0
3
AmenRa (Jön) | 05 Şubat 2014, 11:37

Çok genç yaşına rağmen aynı filmde Yönetmen, Yapımcı, Senarist ve oyuncu olabilmek, tüm bu özellikleri bir arada toplayarak başarılı bir şekilde aktarabilmek Xavier Dolan için gerçekten oldukça övülesi bir meziyet. Hele ki '' J'ai tué ma mère '' filminde ki performansı mükemmeldi. Saç stiline bayılıyorum zaten. Herşeyiyle neredeyse kusursuz bir varlık..:)

' Les amours imaginaires '; kasvetli atmosferi ve slow motion modunda ilerleyen senaryosuyla fazlasıyla sıkıyor izleyiciyi. Giriş ve aralarda ki gereksiz ve bir o kadar da anlamsız karakter diyalogları buhran geçirtiyor insana. Ne gibi bir mantıkla ele alınmış çözemedim açıkcası. Sanatsal yönü ağır basan ve herkesin tahammül edemeyeceği türden bir yapım. Özellikle müzikler harikuladeydi. Bang Bang melodisi her çaldığında insanın yüzünde manasızca minik bir tebessüm beliriveriyor.. Görüntü yönetmenleri Stéphanie Anne ve Weber Biron' da oldukça iyi bir iş çıkarmış. Marie' nin kostümleri aslında Nicolas' ın annesinin de söylediği gibi onu kırklı yaşlarında bir kadın gibi gösteriyordu.. Farklı bir tarzı vardı lakin hoştu..

İki yakın arkadaşın önce tipim değil diyerek sonradan aşık oldukları Nicolas ile aralarında gelişen olayların ekseninde dönen bir hikaye. Hoş Nicolas için de ne söylenir bilemiyorum. Kim olsa Gay olduğunu düşünürdü fakat Francis' e verdiği tepki de oldukça anlamsızdı. O fikre kendi kendine kapılmadı nihayetinde.. Ukala ve kendini beğenmiş bir züppe yakıştırması gayet yerinde bir tabir olur..

Yani sözün özü arkadaşlar filmin büyük bir kısmında skıldığımı belirtmem gerekiyor. Anlatılmak istenen hikaye dikenli tellerle örülü bir duvarın üzerinden adım adım geçmek gibi eziyet verici bir ağırlıkta aktarılmış. 10 / 6,5

Cevap Yaz
0
3
AmenRa (Jön) | 04 Şubat 2014, 17:12

Digiturk Moviemax Festival kanalında Şubat 2014 ayında ilk gösterim 05.02.2014 tarihimde 00.30' da Türkçe Dublaj olarak yayınlanacak arkadaşlar. Takip edenlerin bilgisine...

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz