Titanların Öfkesi

Wrath Of The Titans

Bütün Fragmanlar ►
Titanların Öfkesi (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
1123 oy

30 Mart 2012

2012 - ABD

AksiyonFantastikMacera

99 Dak.PT99M

Steven Knight Greg Berlanti

828 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Zeus'un oğlu yarı tanrı Perseus'un canavar Kraken'i kahramanca altetmesinin üzerinden 10 sene geçmiştir. Bir balıkçı olarak 10 yaşındaki oğlu Helius ile sessiz sakin bir hayat sürmektedir. Ancak titanlar ve tanrılar araasında savaş tekrar kıvılcımlarını göstermektedir. İnsanların bağlılıklarını azaltmaları ve tanrıların hapsedilmiş titanlar ve gaddar liderleri Kronos (Zeus, Hades ve Poseidon'un babası) hapisten kaçar. Kronos Zeus'u esir alır ve insanlığı tehdit etmeye başlar. Bu durumda iş insanlığı daha önce de kurtarmış olan Perseus'e düşer..

Filmi Ekleyen filmerkan
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 30 Mayıs 2013, 15:50

Tanrılar ile Titanların güç gösterisi yaptığı film konu olarak ilk filmden yıllar sonrasını ele alıyor. Filmde Tanrıların çok olması, onların güçlerinin sınırlarının olması gibi durumlar pek bize uygun değil. Tabiki ben bu filmi izlemeye başlarken Yunan mitolojisiyle ilgili terimlerin barındırdığını bilinciydeydim. Tanrıların da bir bakıma insanları kıskanması sanırım İnsanların öldükten sonraki hayatlarının 6Tanrıların yok olduktan sonraki Hiçlikleriyle alakalı. Filmin konusundan bahsetmeyeceğim. Ama adından anlaşılacağı üzere Titanlar öfkeli. Ve filmi izleyecek olanlar büyük bir savaşa hazır olsunlar. İlk film bana göre senaryo olarak bu filmden daha öndeydi. Bu filmin en büyük sıkıntısı da bu. Senaryosundaki basitlik. Onun dışında Kostümler, mekanlar, görsel tasarımları çok başarılı. Zaten filmin görsel tasarımlarını yapan şirket Sherlock Holmes, Gizemli adaya yolculuk gibi filmlerin tasarımlarını yapan şirketin kendisi. Kötü dersek kendimize yalan söylemiş oluruz. Bu filmin diğer bir sıkıntısı bana göre mantığıma uymayan sahnelerinin ilk filme göre fazla olması. Hatta bazı sahneler saçmalık boyutuna varıyor. Tanrıların Tanrısı Yüce Zeus o kadar aciz bir duruma düşüyor ki bir sahnede yürüyecek gücü yokken 2 kişinin yardımıyla ayakta durduğu sahnede Herkesin ona ''yüce Zeus'' dedikleri sahne bir çelişki değil saçmalıktır bana göre. İşin özü Senaryodaki basitlik ve mantık hatalarından ziyade kostüm, mekan, görsel tasarım, oyunculuklar gibi bir çok konuda olumlu yanları olan film Aksiyon dolu bir maceraya beni sürükledi. İzlerken sıkılmadım. Sanıyorum ki bu filmin devamı artık gelmeyecek. Gişede de başarılı olmuş tadında bırakılsa iyi olur. 10/ 7.0

0
+14
simazen (Profesyonel) | 11 Nisan 2012, 00:20

Aynen öyle; bir filmi iyi veya kötü yapan biz izleyicileriz aslında. Öte yandan ne aradığını bilmeyenlerse umduklarını kolay kolay bulamamakta.

5
+10
Tüm yorumlar (653)
HardMoon (Figuran) | 24 Nisan 2014, 11:51

İlk filminden çok daha güzeldi.
Savaş sahneleri çok daha gerçekçiydi.
İzlemeyenler mutlaka izlesin.
8.3/10

Cevap Yaz
0
1
CONVAYNE (Artist) | 05 Nisan 2014, 16:50

Elde mükemmel bir mitoloji varken; bu mitolojiye dair böylesine güzel ve aksiyonu bol olan bir konudan saatlerce sürecek bir senaryo çıkacakken olayı sadece CGI teknolojisine bağlayıp iki film toplamında 3 saati bile bulmayan bir şey ortaya çıkarmış olmaları sinir bozucu öyle ki ilk film hikayeye tam anlamıyla bağlı kalınsa 3 saat edebilirdi. Ve bir şey daha böylesine iyi bir kadrodan böylesine kötü bir performans beklemiyordum yine film senaryosunun azizliğine uğradıklarını düşünüyorum. Bunlar haricinde beğenmediğim yanı yok;filmin türü beni cezbettiği için duygusal yaklaşıp puanını fazla verdim sonuçta artık sıkan politik filmler ve polisiyelerden ayrı bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
sportivoenzo (Amatör) | 04 Nisan 2014, 18:56

ilk filme göre bu 2.film biraz sönük olmuş , yine de görsel efektler sayesinde filme gölge düşürmüyor , bence filmin devamının yapılmasına da gerek kalmaz .

notum : 7

Cevap Yaz
0
0
cinemaniacs-2 (Profesyonel) | 02 Nisan 2014, 10:21

Birinci filmini izledikten sonra, ikinciyi peşinden izlemiş biri olarak söylüyorum, filmin işleyişi birincisi ile aynı. değişen hiçbir şey yok.
iki filmi de izleyen kişiler dikkatli bakınca, benzerliği fark edecektir.
ilk filme göre ikinci film biraz daha basit kalmış. Filmde aradan on yıl geçmesine rağmen, çocuğu kimden peydahladığını çözebilmiş değilim.

Son olarak ikinci filmlerde kullanılan ''asıl kahramanın çocuğunun olması ve beraber savaşmaları'' klişesi filmi çok yapmacık kıldı.

birçok filmde ne hikmetse aradan yıllar geçer ve bir çocuğu olur. böyle bir yapımda da çocuğu olmayıversin yahu! adam kısır olsun! klişelerde boğulmak da neyin nesi...

Cevap Yaz
0
0
mzrahkapar (Jön) | 29 Mart 2014, 15:23

dün show tv'de izledim yaratıklı sahneleri hiç göstermediler kan yok bişey yok niye sansür uyguladılar anlamadım baya küfür etim izlerken

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz