Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Mark Calaway

The 25th Anniversary of WrestleMania Fragmanı
Mark Calaway profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5/ 10
65 oy
65 kullanıcının favorisi

Mark Calaway

ABD

24 Mart 1965

The Undertaker 

Biyografisi

Mark William Calaway, The Undertaker lakabıyla da bilinen güreşçi.

1965'te Houston, Texas'ta doğan Calaway, 1990 Survivor Series ile WWE kariyerine başladı.sahne adı Undertaker olan Mark William Calaway ilk kez 1984 yılında güreşe başladı.Federal güreş federasyonlarında güreştikten sonra sırayla ECW ve WCW da güreşti. 1990 senesinde ise Mark William Calaway WWE ile görüşmeye gider ama Vince Mcmahon ona uygun bir karakter bulamaz. Sonradan bir gün telefonda Vince,Mark\'a \"Acaba Undertaker ile mi görüşüyorum?\" der. Bundan sonrada Undertaker karakteri başlar. Undertaker adı ile ilk kez maç yaptığında yanında menajeri Brother Love vardır. Undertaker ismiyle dövüşen güreşçi 4 kez WWE şampiyonu, 2 kez World Heawyweight şampiyonu, 5 kez Dünya Tag Team şampiyonu, 1 kez de Hardcore Şampiyonu oldu. Üvey kardeşi Kane ile Brothers of Destruction Tag Team takımını kurmuştur.

 

Wrestlemania\'da 17-0\'lık yenilmezlik rekorunu elinde bulunduran güreşçi, yaklaşık 18 seneden beri WWE\'de dövüşerek en uzun süredir bu sporu faal bir şekilde devam ettiren sporculardandır. WrestleMania 24 te dövüşmek için Edge\'i seçmiştir. Bu maçı Submission ile kazanarak hakettiği World Heavyweight Şampiyonluğunu almıştır. Birkaç kez Batista ile Tag Team maçlarına da çıkmıştır. WCW Şampiyonluğu da vardır. Spikerler kendisini anons ederken ülkesini \" Death Valley \" (Ölüm Vadisi) olarak anons eder.

 

Haftalık \"Smackdown!\" programında Batista ile yaptığı Steel Cage maçında beraberlikler ayrılmış ama sonra Mark Henry gelip maçtan sonra ona saldırmıştır. Bu fırsatı kaçırmayan Money In The Bank şampiyonu Edge hakkını kullanarak yeni World Heavyweight Champion\'u olmuştur.sonra gözden kaybolmuştur. Eylül ayında yapılan Unforgiven programında geri dönen Undertaker 16 Eylül gecesi maçı kazanmıştır. Daha sonra Vickie Undertaker ile Edge arasında bir maç ayarlamış ve \"Bu maçı yenersen güreşe devam edeceksin ama yenilirsen güreşi bırakacaksın.\" der ve Undertaker kabul eder. Edge maçı hile ile yener ve Undertaker WWE\'den atılır. Daha sonra Edge Vickie\'yi sekreteri ile aldatınca Vickie Undertaker\'a bir şans daha verir ve Summerslam\'da Undertaker Edge ile Hell in a Cell maçında karşı karşıya gelir. Maçı Undertaker kazanır ve güreşe devam eder.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (24)
Avatar
egeedipkurt (Profesyonel) | 21 Kasım 2016, 21:33

267 kg lik yokozuna ya 3 kez chokeslam,220 kg lik big dady v ye chokeslam,207 kg lik king kong bundy e bodyslam,200 kg lik big show a chokeslam, ip üstünden last ride,suplex,200 kg lik vader a bodyslam,chokeslam,180 kg lik mark henry e ip üstünden last ride 2 kez,tombstone 2 kez,chokeslam ve bodyslam,147 kg lik kane ye chokeslam,ip üstünden last ride ve tombstone yapmıştır çok kuvvetli bir güreşçi

Cevap Yaz
0
0
egeedipkurt (Profesyonel) | 18 Ekim 2015, 21:02

summerslam 2015 te brock lesnar ın kimura lock hareketine pes ederek hayatının en büyük yenilgisini aldı

Cevap Yaz
0
0
egeedipkurt (Profesyonel) | 18 Ekim 2015, 21:01

battleground 2015 te döndü ve heel oldu onun haricinde wwe nin en akıllı güreşcisi bence

Cevap Yaz
0
0
Balbooy (Figuran) | 16 Aralık 2014, 21:45

Gözlerinden korktuğum insan

Cevap Yaz
0
0
LazyLord (Dublör) | 26 Eylül 2014, 18:20

Kendine has tarzı ve ihtişamlı gelişiyle hayranı olduğum güreşçidir.Wrestlemania'da ki galibiyet serisinin bozulmasına çok şaşırmıştım.O yenilgiden sonra ortalarda yok umarım geri gelir onsuz bu şovun bir cazibesi yok benim için.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz