Noomi Rapace

Dead Man Down Alt Yazılı Fragmanı
Noomi Rapace profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.8/ 10
401 oy
379 kullanıcının favorisi

Noomi Rapace

İsveç

28 Aralık 1979

Biyografisi

Noomi Rapace (kızlık soyadı Norén), İsveçli sinema oyuncusu. Çok satan Milenyum Üçlemesi serisinin sinema uyarlamalarında Lisbeth Salander rolünü üstlenen Rapace, Avrupa Film Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

28 Aralık 1979'da Hudiksvall'da doğdu. Annesi Nina Norén, İsveçli bir aktris, babası Rogelio Durán, ise İspanyol bir flamenko şarkıcısıydı. Rapace 2007'deki ölümüne dek babasıyla çok çok az görüştü. Beş yaşındayken annesi ve üvey babasıyla birlikte İzlanda'ya taşındı. Yedi yaşındayken, Hrafn Gunnlaugsson'un "Í skugga hrafnsins" adlı filminde figüran olarak rol aldı. Bu deneyimden sonra aktris olmaya karar verdi. 15 yaşındayken evinden ayrılıp Stockholm'deki bir tiyatro okuluna yazıldı. 1996 yılında, ilk TV dizisi Tre Kronor'da yer buldu. Uzun yıllar tiyatro çalışmalarını sürdürdü. Yeniden sinemaya dönüşü ise başarılı oldu. Sorunlu bir gencin annesini canlandırdığı 2007 yapımı Danimarka filmi Daisy Diamond alkış aldı.

Daha sonra 2009 yılı içinde Milenyum Üçlemesi'nin 3 filminde görev yapınca Hollywood ve tüm dünyadaki sinemaseverlerin ilgisini çekti. Sherlock Holmes Gölge Oyunları ve Prometheus gibi yüksek bütçeli yapımlarda rol aldı.

Noomi Rapace, İsveçli aktör Ola Norell ile 2001-2011 yılları arasında evli kaldı. Bu evlilikten Lev adında bir oğlu oldu. Kardeşi Særún Norén ise bir fotoğrafçıdır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Jön) | 09 Haziran 2013, 02:48

buseterim kullanıcı arkadaş;Senin birçok yorumlarına rastlıyorum ve emin ol fazlasıyla alakasız konulardan bahsediyorsun..buda onlardan biri işte!bu oyuncuyla burdaki yazdığının uzaktan yakından alakası bile yok..doğru adres Jude Law olmalıydı,Noomi Rapace değil!

0
+8
LOsTGrL (Jön) | 19 Şubat 2013, 21:24

İtici bulduğum oyuncu..

4
+8
Tüm yorumlar (61)
lacivertkazak (Amatör) | 18 Ocak 2014, 18:31

Ejderha Dövmeli Kız filmi ile tanıdım ve orada hayranı oldum kendisinin. Sonra bütün filmlerini tek tek izledim. Erotik türlerle başlamış oyunculuk hayatına ama sonradan keşfedilmiş anlaşılan... Kaliteli bir oyuncu. Çok güzel bir kadın değil ama kendince çekiciliği olan bir kadın. Ben seviyorum, çok seviyorum onu. Bundan sonra yer alacağı bütün filmleri de izleyeceğim!

Cevap Yaz
-3
+2
elisa22 (Efsane) | 21 Aralık 2013, 01:52

Ejderha dövmeli kız filminde çok güzel bir oyunculuk sergiledi ve bu filmle yıldızı parladı. Bunu diğer çektiği filmlerde de aynı şekilde göstermeye devam ediyor. Çok başarılı buluyorum

Cevap Yaz
-4
+3
STEPHEN1A (Dublör) | 14 Ekim 2013, 14:31

her türlü oyunculuğun altından kalkar diye düşünüyorum ilginç bir çekiciliği var :)

Cevap Yaz
-7
+2
yusuff1717 (Amatör) | 17 Kasım 2013, 23:03

Gitmişsin benim yorumun aynısı yapıştırmışsın.

0
3
baturmanbinen (Amatör) | 21 Temmuz 2013, 02:11

Her rolün üstesinden çok iyi gelebilen gerçekten başarılı bir oyuncu

Cevap Yaz
-4
+3
LOsTGrL (Jön) | 05 Temmuz 2013, 14:57

iremnazdemir kullanıcı arkadaşım;mesajımı iyice okuyup cevap yazarsan ne demek istediğimi belki anlarsın!ben bu yaşıma kadar nerdeyse hiçbir sanatçının müptalası olmadım,en fazla yaptığı işi beğendiğim ve takdir ettiğim oyuncular oldu!orda mesela şu aslında;buseterim kullanıcı arkadaş yine tam olarak okumadan Noomi Rapace sayfasına,jude law ile ilgili düşüncelerini yazmış yani yanlış yere konu açmıç bende onu uyardım,doğru adres Jude Law sayfasına olmalıydı,Noomi Rapace sayfasına değil!olay bu kadar net yani anlayana tabi..

Cevap Yaz
0
5
SadriUstaFan (Fenomen) | 02 Aralık 2013, 04:01

Şimdi şöyle bir şey kardeşim konunun benle bir alakası yok ama sizleri bilgilendirmek benim görevim bu Buseterim denen kişi sadece puan amaçlı kopyala yapıştır yapan bir eleman üstüne üstlük bayan değil bir erkek daha doğrusu küçük bir çocuk nereden biliyorsun dersen bu vatandaşa olumsuz bir yazı yazdığım an tesadüfe bak ki peş peşe iki adet kullanılmamış kısaca sıfır hesap diyelim eksi puan geldi tamam dedim bu olsa olsa mertkaraaslan isminde ki etkisiz elemandır. Peki kimdir bu mertkaraaslan milletin yorumlarını kopyalayıp yapıştıran bir zat üstüne üstlük bunla kalsa gene iyi kendi resimlerini kendi isimlerini filmlere ekler bazen vizyon filmlerine bazen prof olduğu an kendi uydurduğu filmlere ekler zaten bu vatandaşa sebeb sanatçı ekleme olayı kaldırıldığı gibi kardeşim siteye 3 film ekleme gibi kısıtlayıcı bir yenilik getirdiler ve şimdi bütün yönetim bu vatandaş yüzünden onun yaptığı gereksiz şeyleri temizlemek için uğraşıyor. Bu arada STEPHEN1A isminde ki üyelikte ona aittir

0
0
Görüşleriniz