Nejat İşler

Behzat Ç. Ankara Yanıyor Fragman
Nejat İşler profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
2028 oy
2888 kullanıcının favorisi

Nejat İşler

Türkiye

28 Şubat 1972

Biyografisi

Nejat İşler, tiyatro ve sinema oyuncusu. Birçok önemli TV dizisi ve sinema filminde rol almış olsa da en çok Behzat Ç. dizisindeki Ercüment Çözer ve Barda filmindeki Selim rolleriyle hatırlanmaktadır.

1972 yılında İstanbul’un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat\'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan t-shirt alıp Teşvikiye’de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı. İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığını düşünerek vazgeçti.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan \'Danton’un Ölümü\' adlı eseri seyretti. \'Ben niye bu işi yapmıyorum?\' diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına girmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul’a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü\'ne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi\'nin devlet konservatuarı bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte 'Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu'nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. 'Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.' dediği, 'Tuhaf Şehir Hikayeleri', 'Biz Zavallı Erkekler' ve 'Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim' adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti. 2000'li yıllarda da Gülbeyaz ve Behzat Ç. gibi dizilerin yanı sıra Barda ve Kaybedenler Kulübü gibi filmlerde de başarılı performanslar ortaya koydu.

17 Ocak 2014 günü septik şok tanısıyla Bodrum Acıbadem Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan İşler'in hayati tehlikesinin kalmadığı bildirildi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
KullaniciAdindanNefretEderim (Figuran) | 03 Ekim 2013, 22:17

Sakın ölme ! Sağlık durumun baya ağırmış.Merhamet dizisinide bırakmanın nedeni buymuş.Sürekli içiyor günde 2 saat uyuyormuşsun kendine dikkat et abi sen bize lazımsın çok değerlisin Nejat işler .

0
+8
mert94 (Dublör) | 15 Temmuz 2014, 06:59

türkiye'nin johnny deep'i desem abartmış olmam. her role girebilen, rolünün hakkını veren, harbi, efendi ve kısa sürede tekrar yeni yapımlarda görmek istediğimiz bir oyuncu.

2
+5
Tüm yorumlar (476)
apocalypse06 (Dublör) | 02 Şubat 2015, 15:44

Sinemamızın sana her daim ihtiyacı var. Allah şifa versin.

Cevap Yaz
0
0
bilalkoca_G7B6 (Amatör) | 18 Ocak 2015, 22:53

cok kaliteli ve degerli bir oyuncu az bulunur cinsten turkiyede.

Cevap Yaz
0
0
albaytrautman (Dublör) | 19 Aralık 2014, 12:58

barda filmlerinde ve kaybedenler kulubünde çok iyi performans göstermişti diğerlerinde hep aynı yüz ifadesi aynı psikopat tavır maalesef

Cevap Yaz
0
0
Serkan Aydemir (Amatör) | 10 Ekim 2014, 17:26

Çok değerlidir ona göre ülke değerini bil yani.

Cevap Yaz
0
0
filmkolikz (Figuran) | 07 Eylül 2014, 04:19

Çok sevdiğim biriydi ses tonu karizma aliye barda behsat ç hayran olmuştum uyuşturucu belasına bulaştı duyduğum haberlerde parmakları kesilmiş çok üzüldüm gerçekten doğru olmasın bu :(

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz