Nejat İşler

Behzat Ç. Ankara Yanıyor Fragman
Nejat İşler profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
2064 oy
3032 kullanıcının favorisi

Nejat İşler

Türkiye

28 Şubat 1972

Biyografisi

Nejat İşler, tiyatro ve sinema oyuncusu. Birçok önemli TV dizisi ve sinema filminde rol almış olsa da en çok Behzat Ç. dizisindeki Ercüment Çözer ve Barda filmindeki Selim rolleriyle hatırlanmaktadır.

1972 yılında İstanbul’un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat\'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan t-shirt alıp Teşvikiye’de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı. İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığını düşünerek vazgeçti.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan \'Danton’un Ölümü\' adlı eseri seyretti. \'Ben niye bu işi yapmıyorum?\' diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına girmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul’a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü\'ne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi\'nin devlet konservatuarı bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte 'Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu'nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. 'Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.' dediği, 'Tuhaf Şehir Hikayeleri', 'Biz Zavallı Erkekler' ve 'Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim' adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti. 2000'li yıllarda da Gülbeyaz ve Behzat Ç. gibi dizilerin yanı sıra Barda ve Kaybedenler Kulübü gibi filmlerde de başarılı performanslar ortaya koydu.

17 Ocak 2014 günü septik şok tanısıyla Bodrum Acıbadem Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan İşler'in hayati tehlikesinin kalmadığı bildirildi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
KullaniciAdindanNefretEderim (Figuran) | 03 Ekim 2013, 22:17

Sakın ölme ! Sağlık durumun baya ağırmış.Merhamet dizisinide bırakmanın nedeni buymuş.Sürekli içiyor günde 2 saat uyuyormuşsun kendine dikkat et abi sen bize lazımsın çok değerlisin Nejat işler .

0
9
Dapoet (Artist) | 21 Kasım 2013, 01:16

Beni seven tek şeyin sigaram olduğunu düşünmeye başladım. Ne zaman birine ihtiyaç duysam elimde onu görüyorum.. Nejat işler

0
6
Tüm yorumlar (462)
luleburgazlilar39 (Amatör) | 22 Nisan 2016, 15:37

Bu artistik haller cool hareketler yakışıyor sana.

Cevap Yaz
0
0
kocakburhann (Amatör) | 18 Ocak 2016, 01:56

"Ruh eşim yok diye üzülmeyin belki de eşsiz bir ruha sahipsinizdir"

"Sevgi ve nefret konusunda orta ayarım yok benim. Suyunu çıkarana kadar severim, bi kaşık suda boğacak kadar nefret ederim. Evet cinsim. Doğru bildiğim şeyleri yaparak kaybettiğim kim varsa,
Yolu açık olsun...
NEJAT İŞLER

Cevap Yaz
0
1
baturmanbinen (Figuran) | 23 Ekim 2015, 14:37

Şuanki Türk Sinemasının önemli oyuncularından.Bir çok farklı karakteri kendisine iyi yakıştırıyor.Sağlık durumunun düzelmesi sevindirici oldu

Cevap Yaz
0
0
Onur0665 (Amatör) | 14 Eylül 2015, 14:06

Günümüzdeki en iyi oyuncumuzlardan biri

Cevap Yaz
1
1
sinemacyz (Figuran) | 01 Eylül 2015, 16:39

seviyorum bu adamı yazdığı söz ve şiirlere hayranım fevkalade adam....diğer erkek oyuncular gibi yapmacık durmuyor.. kendi gibi doğal adam .....ölümlerden döndüğü ile ilgili haberlere çok üzüldüm ...inşallah kendini toparlar .

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz