Cem Yılmaz

Cem Yılmaz - Fundamentals
Cem Yılmaz profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.5/ 10
4064 oy
5783 kullanıcının favorisi

Cem Yılmaz

Türkiye

23 Nisan 1973

Biyografisi

23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.

 

Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı.

 

1998’de "Her Şey Çok Güzel Olacak" isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. 

 

Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.

 

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

 

“Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “ 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

 

2012’de Ahu Yağtu ile evlenen sanatçının Kemal adında bir oğlu var.

 

3,5 milyon kişilik takipçi sayısıyla Twitter'da en fazla takipçisi olan Türk'tür.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
rosehathaways (Dublör) | 10 Mart 2013, 14:16

bu adamı şahanla karşılaştırmalarına gülmekten ölüyorum alemler doğrusu

0
+10
JimAbbott (Jön) | 18 Mayıs 2013, 16:44

Sürekli başkalarıyla karşılaştırılması saçma ve komik. Bazen Ata Demirer'le karşılaştırdıklarında tamam olabilir ikisi de çok iyi güldürüyo derim ama Şafak Sezer ve Şahan Gökbakar nerden çıktı onu anlamadım. Hele ki şu küfür muhabbeti beni öldürüyo. Tamam küfür ediyorsa izleme abi. Her seferinde izleyip aynı yorumu yapmak zorunda mısın? Hadi izledin diyelim sen hiç mi küfür etmiyosun. Hadi onu da geç :D Adam senin dışında büyük bir kitleyi güldürüyo bu küfürlerle. Neyse filmlerinden bahsedecek olursak film yerine Fundamentals'da yaptığı gibi stand upları sinemaya uyarlasa daha güzel olur.

0
+8
Tüm yorumlar (1045)
muhammeddemir23 (Amatör) | 30 Ağustos 2014, 16:18

TÜRKİYE'NİN EN İYİ KOMEDYENLERİNDEN BİRİ DEĞİL EN İYİ , EN KALİTELİ , EN KESKİN ZEKALI KOMEDYENİ . ADAMIN HER FİLMİ İNCE ESPRİLERLE KESKİN SENARYOSUYLA VE KALİTELİ OYUNCULARIYLA DOLU . BELKİ DE TÜRKİYE'YE BİR DAHA BÖYLESİ GELMEYECEK ...

Cevap Yaz
0
0
Atom-MVT (Amatör) | 29 Ağustos 2014, 17:40

böyle adam bi daha gelmez KOMedinin KRalı

Cevap Yaz
0
0
JOHNNYDEPP. (Amatör) | 21 Ağustos 2014, 21:16

Türkiyenin en iyi komedyenlerinden birisidir.Bazılarıyla karşılaştırmaları ise oldukça saçma.

Cevap Yaz
0
0
filmkolikarzu (Amatör) | 18 Ağustos 2014, 21:38

Türkiyenin en iyi komedyenlerinden kendisi gora filmi ne kadar harika olduğunu kanıtladı sever sayarız ayrıca twitter en çok takipcisi olan türk sanatçıymış adam kendisi adamm

Cevap Yaz
0
0
GamzeTuncer (Amatör) | 13 Ağustos 2014, 00:20

Bulunduğumuz dönem içinde Türkiye'nin şüphesiz en iyi komedyeni. Tüm filmlerini, gösterilerini izlemiş biri olarak söylüyorum ki adam gerçekten çok iyi. Evet, zaman zaman kendini tekrar ettiği oluyor ama defalarca izlemiş olsam da her seferinde gülüyorum. Çok eski bir gösterisine izledim. Adamın ne kadar iyi olduğu o zamandan belliymiş ve ayrıca çokta zeki ve kültürlü bir adam. Gösterilerinde mesela hep birazdan başlayacağız diye giriyor konuya seyirci de sanıyor ki daha başlamadık ve nasıl bittiğini de anlamıyor bu yüzden. Sonra konu geçişleri çok iyi ve hep gösterinin sonunda başladığı yere geri dönüyor bu sefer seyirci çıktığında bir şey hatırlamıyor böylece izleyicisini arttırmış oluyor.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz