Cem Yılmaz

Cem Yılmaz - Fundamentals
Cem Yılmaz profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.5/ 10
4263 oy
6225 kullanıcının favorisi

Cem Yılmaz

Türkiye

23 Nisan 1973

Biyografisi

Cem Yılmaz, komedyen, oyuncu ve yönetmen.

23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.

 

Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı.

 

1998’de "Her Şey Çok Güzel Olacak" isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. 

 

Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.

 

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

 

“Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “ 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

 

2012’de Ahu Yağtu ile evlenen sanatçının Kemal adında bir oğlu oldu. 31 Aralık 2013'te Yağtu ile olan evliliği sona erdi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
rosehathaways (Dublör) | 10 Mart 2013, 14:16

bu adamı şahanla karşılaştırmalarına gülmekten ölüyorum alemler doğrusu

0
+10
trinity. (Amatör) | 06 Ekim 2014, 14:12

soğuk bir adam... artık komik olmayan komedyen...

9
+8
Tüm yorumlar (1041)
dustinhoffmen (Figuran) | 25 Kasım 2015, 02:23

Beter82 nickli terbiyesiz herif bana özelden attığın küfürlü mesajı beni engellediğin için silemiyorum.Bu komedyen bozuntusunun sayfasına geleceğini biliyorum.'Tüm mesajlarım' a gir.Bana attığın mesajın üzerine tıkla daha sonra sil onu korkak tavuk seni.Sonra ben bu yazdığımı silicem

Cevap Yaz
0
1
shikifuujin (Amatör) | 20 Kasım 2015, 14:02

Kim ne derse desin bence çok zeki bir adam ve şu an ki saygınlığını buna borçlu...

Cevap Yaz
-1
+0
Dexerkan (Figuran) | 17 Kasım 2015, 21:41

Bu adama gülmeyenlere, sevmeyenlere sesleniyorum.Bu adama gülmüyorsanız neye gülüyorsunuz? İnsanların fiziksel görünümünü kullanan Şahan'a mı? Hadi Ata deseniz neyse Şahan ne alaka? Onun kaç tane filmi var.Absürt komedide bu adamdan iyisi var mı? Gülmem,gülmüyorum diyip niye ön yargılı bakıp,küfürlü esprileri diyip sokakta arkadaşlarınıza küfürlü konuşup bel altı espriler yapan yine bu ülke insanı değil mi? O tamamıyla bizi yansıtıyor yani siz onu ve icraatlarını eleştirmeden o filmlerinde sizi ve dünyayı eleştiriyor zaten.Siz çok reklam yapıyor derken o Pepsi'leri Coca Cola'ları A.B.D-İsrail malı demeden götürüyonuz.Ülkede kısıtlı sinema endüstrisi varken komediyle karışık bilim kurgu filmi yapıyor siz daha iyisini yapabilmiş olsaydınız onun filmlerini izliyor olmazdınız hala.Sırf meraktan izlemeye gitmiyorsunuz siz sanki film eleştirmeniymişsiniz gibi eğlenmeye bir şeyler kapmaya değil filmleri eleştirmeye sizin açınızdan çekilmiş olmasına size hitap edip etmediğinize bakıyorsunuz sizin sorununuz da bu zaten o adam değil !

Cevap Yaz
-1
+1
dustinhoffmen (Figuran) | 18 Kasım 2015, 02:38

Konumuz yeni nesil komedyenler değil mi?Cevap veriyorum.Engin Günaydın'a namı diğer Burhan Altıntop'a gülüyorum.BURHAN ALTINTOP bu osuruk ve bel altı küfürden başka numarası olmayan yaşam formuna komiklikte 1000 basar.

-1
+1
wrecker07 (Amatör) | 14 Kasım 2015, 19:40

Bu adam Türkiye de Stand Up 'ın yayılmasına ve ne kadar da güzel bir şey olduğunu ilk olarak başlatan kişidir bence.

Cevap Yaz
-1
+1
Onur0665 (Amatör) | 12 Eylül 2015, 23:40

Ayıların sinemada ne işi var

Cevap Yaz
-5
+2
Görüşleriniz