Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Winx Club Sezon 1

Winx Club (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5 / 10
33 oy

2010 - İtalya

AileFantastikMaceraGençlik

 -

Figen Sümeli

 -

 -

37 kullanıcının favori filmi

5 kullanıcı, Winx Club dizisini izledi.

Film Özeti

2005 yılı sonu itibariyle Türkiye'de yaklaşık 5 milyon euro' luk satış, 2006 sonu itibariyle 15 milyon euro olacağı tahmin edilen gelirler.. Dünyadaki satış rakamlarına bakıldığında 1 milyar dolara yakın bir hasılat.... Tüm bunlar İtalyan çizgi dizi ve lisans markası Winx Club'a ait rakamlar... Kırtasiyeden ev tekstiline, çocuk giyimden saate kadar sektördeki pek çok firma Winx Club çizgi dizi karakterlerinin lisansını almış Winx markalı ürünler pazarlıyor. Winx resmi lisansiyeleri Türkiye'de 25, dünyada ise 800'e ulaşmktadır.

Winx Club İtalya'daki ilk yayınından 2 yıl sonra 110 ülkede gösterimde. Sihirli güçleri olan ve kötülüğe savaş açmış büyüleyici 6 arkadaş.. Milyonlarca çocuk-genç izleyicinin kalbini fethetmiş 6 peri...

Uluslarası oyuncak lisansiyesi Mattel'in ürettiği Winx bebekleri Fransa, Hollanda ve Belçika'da en çok satan bebek konumunda. Mattel tarafından Türkiye'deki satış noktalarına da sunulan Winx bebek oyun setleri Toyz Shop, Nezih, Elit Oyuncak ve Panço gibi seçkin mağazalarda satışa sunulmaktadır.


Türkiye'de 2004 sonbaharından beri her Cumartesi Kanal D'de yayınlanan Winx Club, ilk 2 sezon (toplam 52 bölüm) aldığı yüksek izlenme oranlarıyla TV'de, 2005 ve 2006 yıl sonu satış sonuçlarıyla da lisanslı ürünler sektöründe başarısını sürdürüyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Sabriel
Görüşleriniz