Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ülkemde Son Turnem

Ülkemde Son Turnem (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2 / 10
14 oy

28 Ekim 2010

2010 - Türkiye

Belgesel

80 Dak.

 -

5 kullanıcının favori filmi

1 kullanıcı, Ülkemde Son Turnem filmini izledi.

Film Özeti

Ahmet Kayan’ın Son Turnem Adlı DVD’si 20/10/2010 tarihinde satışa sunulmaya başlanılacak. Türkiye’de çıktığı son turneyi film haline getiren Gam Müzik bu DVD albümle Ahmet Kaya hayranlarını sevindirmeye hazırlanıyor. DVD’de Ahmet Kaya’nın Konserleri, Özel Açıklamaları (Türkiye’de ve Sürgünde), Stüdyo Sürprizi, Fotoğraflar, Diskografisi yer alıyor.Ülkemde Son Turnem” (Bir doğum günü hediyesi)…
Ahmet Kaya’nın 1998 yılında Türkiye’de yaptığı konserler dizisi (turne) DVD/VCD formatıyla yayımlandı.
Bundan tam 10 yıl önce Paris’te hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya, yokluğunun 10. yıldönümünde ve 53. yaş gününde yepyeni bir çalışmayla anılıyor.
Bu çalışmanın yapımcılığını sanatçının kızı Melis Kaya ve eşi Gülten Kaya üstlendi.
Gam (GültenAhmetMelis) Productıon tarafından yayımlanan bu çalışmadaki kurgu ve montaj, aylar süren bir çalışma ile yine kızı Melis Kaya ve eşi Gülten Kaya tarafından gerçekleştirildi.
1998 yılında ağırlıkla Ege ve Akdeniz kentlerinde gerçekleşen turnede yapılmış konser çekimlerinin yer aldığı DVD/CVD çalışmasında on sekiz şarkı, sanatçının Türkiye’de ve Avrupa’da yaptığı konuşmalardan özel bölümler, özel hayatından ilk kez yayımlanan fotoğraflar, discografisi ve sürpriz trackler yer almaktadır.
Ahmet Kaya discografisinde ilk kez yer alacak olan bu çalışmanın en özel yanı, sanatçının yıllardır saklanan özel görüntülerinin ve sahne performansının sevenleriyle ilk kez paylaşılacak olmasının yanı sıra, medyada kendisi hakkında yer alan yalanlara, yanlışlara ve manipülasyonlara da kendi ağzından ilk kez cevap verecek olmasıdır.
1998 yılında gerçekleşen turne on iki ili kapsamaktadır.
Sanatçının yıllardır özel TV kanallarında video kliplerinin yayımlanmıyor oluşuna, Ahmet Kaya’ya adı konmadan uygulanan örtülü sansüre ve ambargoya da bir cevap niteliği taşıyan bu çalışmanın süresi 88 dakikadır.
Yapılan çalışmanın, bir sanatçının hikâyesinin de kısa bir özeti olduğunu belirten Gülten Kaya “Yıllardır Ahmet Kaya portresi ile ilgili yanlı, yanlış, ön yargılı ve manipülasyonla dolu bir imaj kazındı bazı zihinlere. Biz bu çalışmada gerçek Ahmet Kaya’yı kendi ağzından sunuyoruz. Ahmet Kaya’nın aramızdan ayrılmasında payı olan herkese gecikmiş bir cevaptır bu.” dedi.
Ahmet Kaya, 1999 yılında Paris’te yaptığı bir basın toplantısında “…Ben, öldükten sonra değil, şimdi anlaşılmak istiyorum.” demişti…

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen siwan-perwer
Görüşleriniz