Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Lady Terminator

Lady Terminator (1988) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
3.5 / 10
4 oy

1988 - Endonezya

AksiyonKorkuMacera

82 Dak.

Karr Kruinowz

1 kullanıcı, Lady Terminator filmini izledi.

Lady Terminator Film Konusu

Blade 3 filmindeki ana karakterlerden biri olan, Ryan Reynolds’un hayat verdiği Hannibal King’in; eski vampir kız arkadaşına hitaben sarfettiği “bütün vampirlerin aksine, onun dişleri vajinasındadır.” cümlesini anımsatacak kanlı bir sahne ile açılır filmimiz. Bu noktada önümüze sunulan hikayenin grotesk yapısı hakkında da iyiden iyiye fikir sahibi oluruz.
Filme adını veren meşhur Kraliçe’nin aslen peşinde olduğu, cinsel doyumdur ki filmin terazide yer alan pornografik ağırlığı bu noktada yer yer baskın gelmektedir. Kraliçenin derdine derman olan ve biz izleyicilerin Bay Beyaz olarak adlandırdığı gizemli adam, aynı zamanda kendisini kandırmayı başarır. Bununla birlikte Bay Beyaz’ın sahiplenme güdüsüne teslim olmayan Kraliçe, intikam tıslamaları ile ant içer.
Aslında bütün basit anlatı yapısına rağmen, Lady Terminator, mitolojideki sirenlerden, “Yılan Kadın” -ya da bizdeki ismi ile Şahmaran- gibi mitoslara kadar pek çok hikayeyi de anlatı hizmetine sunarak meze edebilmeyi başarmıştır. Seksenlerin intikam öyküleri hatta bir adım daha ilerisinde gangster hikayeleri bile rahatlıkla dahil edilebilir. Zira söz konusu olan iki kuşak sonrasında alınacak intikamdır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen seckinim
Görüşleriniz