Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Bir Yaz Gecesi Gülümsemeleri

Sommarnattes Leende

Bir Yaz Gecesi Gülümsemeleri (1955) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4 / 10
21 oy

27 Aralık 1957

1955 - İsveç

KomediRomantik

108 Dak.

Ingmar Bergman

5 kullanıcının favori filmi

11 kullanıcı, Bir Yaz Gecesi Gülümsemeleri filmini izledi.

Bir Yaz Gecesi Gülümsemeleri Film Konusu

Frederik Egerman dul bir avukattır. Oğlu Henrik teoloji okumaktadır ve babasının yaşama karşı tavrı onun mistisizmi ile hiç uyuşmamaktadır. Frederik oğlu ile hemen hemen aynı yaşta olan Anne ile evlenmeye karar verir. Anne’in gençliği ve sırdaşı olan hizmetçisi Petra’nın çekiciliği Henrik için başka bir huzursuzluk kaynağı oluşturur.
Her şey Frederik’in eski sevgilisi Desiree ile buluşması ile başlar. Bu buluşma Malcolm’un gelmesi ile bozguna uğrar. Fakar Desiree kararlıdır. Frederik’i elde etmeyi aklına koymuştur. Annesinin yardımı ile hem Frederik’i hem de Malcolm’u aileleriyle birlikte kır evlerine davet etmeyi başarır. Gece yemek masası çevresinde başlar ve çiftler aşkın ve rastlantıların sonunda bir araya gelirler.
Henrik babasının yeni eşi Anne ile aşkı keşfeder. Malcolm’un eşi ise kocasını kıskandırmak için Frederik’e ilgi göstermektedir ve bu ilgi iki erkeği rus ruletine kadar götürür. Malcolm yine de karısı Charlotte ile birlikte olur. Desiree ise amacına ulaşmış ve yeniden çocuğunun babası Frederik’i kazanmıştır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen SineTerapi
Görüşleriniz