Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Liman Kenti

Hamnstad \port Of Call

Liman Kenti (1948) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0 / 10
7 oy

1 Ağustos 1963

1948 - İsveç

Dram

100 Dak.

Ingmar Bergman

2 kullanıcının favori filmi

2 kullanıcı, Liman Kenti filmini izledi.

Film Özeti

Çocukluğundan beri ilgisiz annesi ve sinir hastası babasının şiddetli kavgalarına maruz kalan Berit, ergenlik dönemine girdiğinde, kavgalardan uzak durmak için eve geç saatlerde gelmeye başlar.
Kendini kontrol edemeyen babaya karşın, bir 'anne' ve 'kadın'dan başka her şey olmayı başaran annesinin yalancılığı ve sevgisizliğinin yüküyle evden kovulan Berit, tesadüfen tanıştığı bir adamla birlikte yaşamaya başlar. Bir kaç haftaya kalmadan Berit, kayıp ilanları sayesinde bulunur. Annesinin isteği üzerine ıslahevine gönderilir ve tek çocuklu bir aileye evlatlık verilir. Ailenin oğlan çocuğu, Berit'e aşık olur ve Berit, evden gönderilir.
Sevdiği erkekten ayrılmak zorunda kalan Berit, hayatın karanlık yüzüne bakmaya devam ettikçe, yaşamanın anlamsız olduğunu düşünür ve kendini denize atar; kurtulur. Tekrar ailesinin yanına dönen Berit, uzun bir deniz yolculuğunda olan babasının yokluğunda, gergin bir sevgisizliğin hüküm sürdüğü annesiyle aynı evde yaşamaktadır.
Kısıtlanan özgürlüğü, Berit'i uçuruma sürüklerken, hayatına giren Gösta, O'na hiç tatmadığı sevgiyi ve kadınlığın en kutsal duygularıyla tanışmasını sağlayacak; Berit'i 'gerçek anlamda' hayata döndürecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen SineTerapi
Görüşleriniz