Havai Fişekler

7,2 15 oy

Havai Fişekler Film Konusu

Takeshi Kitano, hem yönetip hem de başrolünü üstlendiği Hana-bi’de şiddeti seyrine doyulmayan bir estetikle gözler önüne seriyor. Hana-bi / Havai Fişekler, hayatı boyunca sürekli ertelediği sorunlarını çözmeye çalışan, arkadaşlarından birinin dul kalan eşine para vermek ve ölümcül hasta karısı Miyuku'yu karla kaplı Fuji dağına bir veda yolculuğuna çıkarmak için banka soymaya kalkan Nishi adlı bir polis emeklisinin hikâyesi. 
Filmde asıl öykünün geri dönüşlerle ve kimi zaman da ileri gidişlerle yer değiştirerek ilerlemesiyle, Kitano kurgudaki becerilerini de büyük ölçüde gösteriyor. Hana-bi, sanatçı için önemli bir dönüm noktası oldu: Hem çok büyük övgülerle karşılanarak yönetmenlik yanını kanıtlamış oldu, hem de dünyanın her yanındaki film festivallerinde (Venedik'te Altın Aslan) önemli ödüller kazandı. Karlar üzerindeki kan, gökyüzü ve denize dair karelerinde görüldüğü gibi, Kitano’nun görüntü yönetimi usta işi. Kurgusu keskin. Kitano, senarist ve yönetmen olarak kendine özgü ve becerikli bir sanatçı olduğunu kanıtlıyor.

Devamını Oku

Havai Fişekler Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Masayuki Mori , Takio Yoshida , Yasushi Tsuge Diğer Adı: Fireworks Favori: 9 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 10 kullanıcı Havai Fişekler filmini izledi Filmi Ekleyen: SoNea