Kırmızı Fenerin Yükselişi

7,2 31 oy

Kırmızı Fenerin Yükselişi Film Konusu

Kapı aralıklarının giriş ve iç içe geçen avluların da yön bulma alanı olarak değerlendirildiği, insan ilişkilerinin de bu son derece kontrollü trafiğe uygun olarak gelişmek zorunda bırakıldığı simetrik bir labirent alır ve karakterlerin bakış açıları bu labirent içinde birbirine karışır.
Kırmızı Fenerler’de, Gong Li’yi önceki filmlerine kıyasla çok daha merkeze kaydırır Yimou ve seyircisini Li’nin dünyasından uzak duramaz hale getirir. Onun filmin dramatik atmosferinin gelgitlerini belirleyen yüz ifadesinden kaçamazsınız. Kaprisli bir soylunun dördüncü eşi olmak zorunda kalan genç bir kadının öyküsü üstüne kurulu olan film, Li’nin yakın plan yüzüyle açılır ve öykünün genç kadını kendisini ve içinde bulunduğu durumu ağlamaklı ve acıklı bir görünümle kameraya anlatır.

Devamını Oku

Kırmızı Fenerin Yükselişi Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Zhang Wenze , Hsiao-hsien Hou , Fu-sheng Chiu Diğer Adı: Raise The Red Lantern,Kırmızı Fenerler Favori: 14 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 30 kullanıcı Kırmızı Fenerin Yükselişi filmini izledi Filmi Ekleyen: soilwork