High Sierra

7,2 6 oy

High Sierra Film Konusu

Eyalet valisinin özel affı ile hapisten salıverilen eski banka soyguncusu kuduz köpek lakaplı Roy Earle'ün (Humphrey Bogart) serbest kalmasının aslında eski dostu ve patronu gangster Big Mac (Donald MacBride) tarafından ayarlanmış olduğu ortaya çıkar. Roy'dan istenen Kaliforniya'daki  lüks bir otelin soyulması işini idare etmesidir. Roy araba ile ülkenin en batı ucuna doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Yolda külüstür kamyonetlerine doluşmuş, Kaliforniya'ya iş aramaya giden bir çiftçi ailesi ile karşılaşır ve ailenin ayağı sakat torunları Velma'ya (Joan Leslie) ilgi duyar.
Soygunda işbirliği yapacağı çete elemanları Babe (Alan Curtis) ve Red (Arthur Kennedy) ile buluşur. Bu deneyimsiz ve asabi gençlerin beraberinde bir de Marie (Ida Lupino) adında bir kadın vardır.
Kısa bir süre sonra Roy çetenin doktoru Banton'ı (Henry Hull) çiftçi ailesinin evine götürerek Velma'nın ayağı için bir ameliyat ayarlar ve Velma'yı sağlığına kavuşturur. Hasta yatağında ziyaretine gittiği Velma'ya onunla evlenmek istediğini de söyler. Velma, Roy'la iyi bir arkadaş olarak kalmak istediğini söyler. Kalbi kırılan Roy aradan çekilir.
Başlangıçta pürüzsüz gelişen otel soygunu, bir süre sonra görevli gece bekçisinin öldürülmesiyle sarpa sarar. Soyguncular kaçarken otomobillerden biri kaza yapar ve arabada bulunan Babe ve Red ölür.
Roy kendisine iyiden iyiye tutulmuş olan Marie'yi olayın dışında tutabilmek için bir otobüse bindirerek Los Angeles'a gönderir. Eyaletin tüm polisleri bir insan avı başlatmışlardır. Roy peşindeki polisleri atlatabilmek için dağlara doğru kaçar. Sarp dağ yollarındaki heyecanlı araba takibi sonunda yol biter ve yerel radyonun da canlı olarak nakletmeye başladığı çatışma dağ yamaçlarında sürer. Dağda toplanan kalabalık olayı bir maç izler gibi takip etmektedir,
Kaynak: tr vikipedi

Devamını Oku

High Sierra Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Mark Hellinger Favori: 6 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 3 kullanıcı High Sierra filmini izledi Filmi Ekleyen: 27942
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!