Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Maradona: Tanrı'nın Eli

Maradona: La Mano De Dios

Maradona: Tanrı'nın Eli (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9 / 10
54 oy

30 Kasım 2007

2007 - Arjantinİtalya

BiyografiDramSpor

110 Dak.

Manuel Ríos San Martín César Vidal

30 kullanıcının favori filmi

5 kullanıcı, Maradona: Tanrı'nın Eli filmini izledi.

Maradona: Tanrı'nın Eli Film Konusu

Dünyanın en ünlü futbolcusu Maradona hakkında sayısız kitaplar yazılmış, şarkılar bestelenmiş, onun hakkında durmadan konuşulmuş, tartışmalar olmuştur. Diego Armando Maradona’nun hayatını konu alan bu hikaye ise Arjantin’in idolünü yeniden anlamayı ve anlatmayı ümit etmektedir.

Diego Buenos Aires eteklerinde sefalet içindeki bir mahallede dünyaya gelmiştir. Tarlaların, metal parçalarının ve yoksulluğun arasında onu dünyanın en meşhur insanı yapacak olan futbola ümitsizce aşık olur.

Çok geç yaşta Cebollitas’ta oynamaya başlar. Hiç düşünmeden, sadece erdemli bir karakteri ve akıl almaz tutkusuyla, gelmiş geçmiş en iyi futbol oyuncusu olarak dünya çapında bir ün kazanır.

Diego bir gol makinasıdır: Arjantin Ümit Milli Takımı’nda oynar ve şampiyon olur. Boca Juniors’da oynayıp, Dünya Kupası’nı kazandığında daha çocuktur. Okyanusu geçip, önce Barcelona’ya, sonra da Napoli’ye gider. Orada futbol dünyasını fethedecektir.

Maradona hem sevilir, hem karşı çıkılır, hem nefret edilir, hem de tapılır. Zaferle birlikte acıyı da keşfeder. Dostlar ve düşmanlar kazanır, yaralar ve başarılar biriktirir

Devamı
Gizle
Görüşleriniz