Casus Avı

8,5 1 oy

Casus Avı Film Konusu

Film, gerçek bir hikayeye dayalı bir romandan uyarlanmıştır. Filmde, John Wayne, Nazi karşıtı Prusya deniz kaptanı Alman Karl Erlich'i oynar. Karl Erlich, Nazi karşıtı olduğu için daha önce rütbesi elinden alınmıştır. Ancak yine de gururlu ve vatansever bir Alman Kaptanıdır.
Karl Erlich "Ergenstrasse" adında eski ve paslı bir gemiyi 5.000 ton yüklü kargo ile Sidney'e ulaştırmak üzeredir ancak, o günlerde Nazi Almanyası Polonya'yı işgal etmiştir ve İngiltere ile Nazi Almanyası artık savaş haline girmiştir, Geminin Avustralya'ya yanaşmasına izin verilmez. Gemide ayrıca bir Alman casusu olduğu düşünülen Elsa Keller (Lana Turner) isminde güzel bir bayan olduğu da görülür. Tüm bu durum üzerine gemi Avustralya'dan Almanya'ya geri dönerken, bir İngiliz savaş gemisi tarafından takipe alınır.
Denizde, İngiliz savaş gemisi ile "Ergenstrasse" gemisi arasında adeta Kedi-Fare kovalamacasına dönen bu uzun yolculukta gemi ve müretebatı bir takım maceralar yaşarlar, Kovalamaca sürer, Kaptan Erlich, gemisini kaptırmamak için elinden geleni yapar.

Devamını Oku

Foto Galeri

Tümünü Gör