Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Emret Patronum

The Boss Of It All

Emret Patronum (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2 / 10
63 oy

22 Aralık 2006

2006 - DanimarkaİsveçİzlandaİtalyaNorveçFransaFinlandiyaAlmanya

Komedi

99 Dak.

Lars von Trier

30 kullanıcının favori filmi

18 kullanıcı, Emret Patronum filmini izledi.

Emret Patronum Film Konusu

Bilişim teknolojileri şirketi olan bir adam, bir gün sahip olduğu şirketi satmaya karar verir. Ancak ortada ufak bir sorun vardır, patron uzun zamandır ofisin içinde sıradan bir çalışan gibi çalışmaktadır ve kimse kendisinin şirketin sahibi olduğunu bilmemektedir. Şirketi almaya talip olan yatırımcılar yeni patronla yüzyüze görüşmek konusunda ısrar edince patron çareyi profesyonel bir oyuncu ile anlaşmakta bulur. Başlangıçta her şey yolunda giderse de sahte patron zamanla kendini iyice rolüne kaptırır.
Usta yönetmen Lars von Trier’in son filmi “Emret Patronum” hınzır bir kara komedi örneği. Sinemaya tutkusunu yeniden keşfetmek isteyen ve filmlerine zarar verdiğini düşündüğü alışkanlıklarından kurtulmaya karar veren Trier, “Emret Patronum”la özüne dönmeyi hedefliyor.
Von Trier’in bu değişimini haber veren ilk olay geçtiğimiz sene Berlin Film Festivali’nde yaşanmıştı. Yeni bir film hazırlığında olan Von Trier, Berlin Film Festivali sırasında yayımladığı basın duyurusu ile bir ‘yeniden canlanma’ sürecine ihtiyaç duyduğunu belirtmişti.

Devamı
Gizle
Görüşleriniz