Sarı Kurdeleli Kız

7,1 21 oy

Sarı Kurdeleli Kız Film Konusu

Western filmlerinin ustası John Ford'dun yönettiği, John Wayne'in rol aldığı görkemli bir yapım. Emekliliğine birkaç gün kalan Süvari Yüzbaşı Nathan Brittles'a (John Wayne) son bir görev daha verilmiştir: Bir Kızılderili kabilesinin ayaklanmasını bastırmak.
 
John Ford, bu büyük Western klasiğinde seyirciyi soluk kesici, gerilim dolu müthiş bir entrikayla karşı karşıya bırakıyor. Ford'un iki favori aktörü John Wayne ve Victor McLaglen'ın oyunculuğu, filme kusursuz bir mizahi yön de veriyor.
 
"Süvari Üçlemesi" olarak bilinen filmlerin ikincisi olan "Sarı Kurdeleli Kız", John Ford'un kendi savaş deneyiminden, ordu sevgisinden ve askerler arasında tanık olduğu dayanışma duygusundan izler taşıyor. Görkemli Technicolor formatında çekilmiş anıtsal bir film olan "Sarı Kurdeleli Kız", hem şiirsel, hem insani, hem de görsel açılardan usta işi bir eser.

Devamını Oku

Sarı Kurdeleli Kız Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Merian C. Cooper , John Ford , Lowell J. Farrell Favori: 5 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 9 kullanıcı Sarı Kurdeleli Kız filmini izledi Filmi Ekleyen: Kilgore
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!