Seninle Tanışmış mıydık?

7,9 17 oy

Seninle Tanışmış mıydık? Film Konusu

Sam çalıştığı restoranda gurme şef olabilmek için çalışan, kendini işine adamış genç bir adamdır. Kazandığı maaş hayatta kalmasına yetse de bir evi tek başına çekip çevirmesi için yeterli değildir. Ev arkadaşları da hayata ve geleceğe dair planları olmayan, Sam ile zıt kutuplarda olan insanlardır. Bu duruma da canı sıkılan Sam'in bir gün gözüne bir gazete ilanı ilişir. Manhattan’da bir daireye ilişkin kiralık ilanıdır bu. Ancak dairede haftanın birkaç gecesi kalabilecektir.
Diğer günlerdeyse kendisi dışında iki kişi daha kalacaktır. Dairenin sahibi olan Brian McVeigh ve mutsuz bir evliliği olan Ellen. Daireye yerleşen Sam bir süre sonra iyi bir ressam olmak isteyen Ellen’ın resimlerini görür ve çok beğenir. Mutsuz kadına resimlerini öven notlar ve nefis yemekler bırakmaya başlar. Lakin bir sorun vardır, Ellen notları bırakan bu düşünceli erkeğin Brian olduğunu zanneder.
Filmde Matthew Broderick’in komik olduğu kadar dokunaklı performansı, yönetmen Warren Leight’in dünyaya ve aşka bakış açısıyla birleşince ortaya klişelerin çok ötesinde bir film çıkıyor. Sam’in kazandığı maaş hayatta kalmasına yetse de bir evi tek başına çekip çevirmesi için yeterli değildir. Sam’in bir gün gözüne bir gazete ilanı ilişir. Romantik komedi severlerin kaçırmaması gereken bu filmde bir de süpriz konuk oyuncu var; Naomi Campbell.

Devamını Oku

Seninle Tanışmış mıydık? Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Michael Peyser Favori: 10 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 7 kullanıcı Seninle Tanışmış mıydık? filmini izledi Filmi Ekleyen: camur
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!