Çaylak Profesyonel

7,5 121 oy

Çaylak Profesyonel Film Konusu

Jackie Moon (Will Ferrell), hit parçası Love Me Sexy ile kazandığı paraları en büyük hayali olan bir basketbol takımı sahibi olabilmek için harcar. Amerikan Basketbol Birliği (ABA)’ne bağlı Flint Michigan Tropics takımını alan Jackie, bu takımın sahibi, koçu, organizatörü ve oyuncusudur. Fakat Tropics ligin en başarısız takımıdır.

1976 senesinde ABA ve NBA birleşme planları yapar. ABA tempolu, vahşi, çılgın bir basketbol ligidir. NBA’in rakibi ABA, üçlük atış ve smaç yarışması gibi buluşlarıyla ismini sağlamlaştırmıştır. Sezon sonunda ABA’nın en iyi 4 takımı NBA’de oynamaya hak kazanacaktır. ABA liginin en kötü takımı Tropics kapanma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Eğer NBA’de oynamak istiyorlarsa, Jackie Moon bir an önce takımını harekete geçirmeli ve maçları kazanmaları gerekmektedir.
Jackie NBA Şampiyonu Boston Celtics’in eski oyun kurucusu Ed Monix’i (Woody Harrelson) takımın çamaşır makinesi ile değiş tokuş ederek transfer eder. Komisyonun açıklamasına göre Tropics’in NBA’de oynayabilmesi için ilk dörde girmesinin yanı sıra her maçta 2000 taraftarının bulunması gerekmektedir.
Jackie takımın tanıtımını yapmak amacıyla maç sonu bir ayıyla güreşmek gibi değişik ve ilgi çekici aktiviteler düzenlemeye başlar.
Monix’in ve Jackie’nin arkadaşı Clarence Coffee Black’in (Andre Benjamin) transferiyle takım daha iyi performans göstermeye başlar. Monix’in takımı çalıştırmaya başlamasıyla Tropics sonunculuktan beşinciliğe yükselir. Fakat şanssızlıklar takımın peşini bırakmaz.
Komisyon Tropics’in lige girebilmesi için yeterli pazarlama aktivitesinin yapılmadığını ve basında ilgi görmediğini iddia eder. Bunun yanı sıra Jackie hit parçası Love Me Sexy’nin çalıntı olduğunu, ve parçayı annesinin ölmeden 3 hafta önce yazdığını itiraf eder. Herşeye rağmen Monix, San Antonio Spurs maçı öncesinde takımı motive eder çünkü her ne kadar NBA ligine çıkmaları artık  imkansız gib görünse de bu maçı almak onlara dördüncülüğü getirecektir.

Devamını Oku

Çaylak Profesyonel Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Jimmy Miller , Joshua Church Favori: 83 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 53 kullanıcı Çaylak Profesyonel filmini izledi Filmi Ekleyen: kadirdotcom