Sinemalar.com

Dabbe 2 Özel Kanalı Sinemalar.com'da!

Dabbe 2 Özel Kanalı Sinemalar.com'da!
24 Aralık 2009

Türk korku sinemasının dünya tanıtımında büyük etkileri olan ve 20’ye yakın uluslararası film festivalinde gösterilen Dabbe ve Semum’dan sonra Hasan Karacadağ, şimdi de D@bbe 2 ile karşımızda. Yerel korku unsurlarını işlemeye devam ettiği D@bbe 2 için hazırlanan Sinemalar.com özel kanalında filmin fragmanlarından, kamera arkası görüntülerine kadar pek çok videosunu bulabilirsiniz.

Tüm yorumlar (23)

Avatar
cemburakartan (Amatör) | 31 Aralık 2009, 17:55

Dabbe filmi rezalet ilk bölümünde aksiyon var ama 2. yarı felaket. bulutlar eve saldırıyo başka bişi yok. sonu güzeldi ama ilhan baba dediki allahım sana inanmıyorum dedi ve dabbeler onu aldı.

Cevap Yaz
0
0
scorseseme (Profesyonel) | 28 Aralık 2009, 20:40

dabbe 2 film olarak birincinden daha iyi kalitede. süper olmuş.
1-dabbe 2 filmini gittim ve büyük bir heyecanla iyi bir salonda izledim.öncelikle beğendiğimi  ve bazı yerlerinde salondakilerin yüreklerini ağzına getiren kurgular olduğunu söyleyebilirim.bir defa hayatımda sesleri beynime kazınan ve beni bu kadar geren başka da bir film hatırlamıyorum.filmin her saniyesi korku ve tedirginlik dolu,efektler yerli yerinde,oyuncular çok başarılı.Amerikanmış,Japonmuş Koreymiş bütün o panda makyajlı filmlere bin basacak bir kalite var filmde.Özellikle son 5 dakikası nefesinizi tutarak izliyorsunuz.Dabbe 2 bırakın türk korku sinemasını artık dünyaya açılabilecek bir konsept olmuş.Kesinlikle dabbe 2 sinemada izlenmesi gereken bir film. 2-Hayatımda dabbe 2 kadar beni geren başka da bir film hatırlamıyorum. 3-Offf dabbe 2 neymiş öölee yaaa,ikinci defa izleyeceğim.çok iyiydi. 4-Sefa Zengin deli gibi oynamış finale doğru çok çok iyi bir film dabbe 2. 5-İlk 2 yarısı cinnet geçirtecek kadar sakin bir korku varken 2 yarıda film çoşuyor.kız arkadaşınızla izleyin,size sıkı sıkı sarılsın :)) 6-Film süperdi de girişte bir adam var,la o adamın suratı neydi öleee acayip korkunçtu. 7-Gidin dabbe 2 filmini sinemada izleyin ve tüm dünyaya korku filmimiz olduğunu ilan edin.bir film sesleriyle bile insanın tüylerini ürpetir mi yaa. 8-valla benim çok hoşuma gitti dabbe 2 bu defa ciddne korkutucu olmuş.hele sonu vay anam vayy. 9-filmde bir ara bomba mı patladı ne oldu,dedim yandık yerimizden uçtuk.ben dabbe 2 filmini herkese tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz
0
0
dove94 (Figuran) | 2 Ocak 2010, 20:30

çok güzel anlatmşsn filmi :)

0
0
scorseseme (Profesyonel) | 28 Aralık 2009, 13:03

Yorum: korkunçtu.antalyada bir salonda cin gördüümmm diye bağıran bir çocuk,filmde korkudan bağırdı.ne olduğunu tam anlamadan bu defa filmde dışardan bir bulutlar cama doğru saldırdı.hep böyle filmler yapın ya.
yorum:valla bak yemin ediyorum filmde acayip bir görüntü gördüm hem de birkaç defa,millet filem yorum yapıyo iyi kötü felan diye amama ben filmde sürekli başka şeyler gördüm yaa tüylerim kalktı bak.
yorum:deccal gelsin hemen bu kesmedi :D
yorum:filmin içine gizlediğiniz garip figürler gözümden kaçmadı.bir de girişindeki okunan mektup çok etkileyiciydi.gerçek mi acaba merak ettim.

Cevap Yaz
0
0
scorseseme (Profesyonel) | 28 Aralık 2009, 13:07

FİLMİ BEĞENEN STAR GAZETESİ ELEŞTİRMEN YORUMU-SERDAR AKBIYIKİstanbul’da camiler ve köprüler yıkılıyor, Ayasofyayerle bir oluyor... Türk sinemasının korku filmlerinin üstadı Hasan KaracadağDabbe 2’de korku sinemasının kurallarını tekrar yazıyor.

0
0
kokkki (Amatör) | 28 Aralık 2009, 09:29

ARKADAŞLAR MERHABA,
HASANA KARACADAĞDAN 'DAN DAHA İYİ BİR FİLM BEKLİYORDUM AMA FİLM TAM  BİR REZALET. LOST TA Kİ SİHAY DUMANDAN ESİNLENMİŞ. BİRDE FİLMİN SONUNDA ALLAHA İSYAN  VAR. KISACASI VAKİT KAYBI. GİDİN DAHA İYİ BİR FİLM İZLEYİN DERİM
KOKKKİ

Cevap Yaz
0
0
scorseseme (Profesyonel) | 28 Aralık 2009, 04:03

derleme yorumlar
1-dabbe 2 de ilginç bir klastrofobi duygusu var.ben fena bulmadım.hatta bir kaç sahnede tüylerim ürperdi.birinci filme göre gelişme var. 2-süperdi.türk korku sineması adına gurur verici olmuş dabbe 2. 3-istanbul kıyamet sahneleri flmde sırıtmamış.birinci yarıda kadının kapıyla olan korkulu anları çok başarılı çekilmiş.o kadın oyuncunun gözleri çok güzel ayrıca. :) 4-korku filminde sadece korkmak önemlidir diye düşünenlerdenseniz dabbe 2 filmini izleyin.benim salonda haykıran bir kız vardı. 5-şu ana kadar izlediğim korku filmlerinde hiç heyecan duymadım ama bu dabbe filminde kırlmıştı.dabbe 2 ise erinin devamında bizlere yepyeni bir tarz sunmuş.efektler animasyonlar çok başarılı.oyuncuların performansı birinciye göre daha iyi.kaçırmayın diyorum. 6-dün izledim ve hala sesler ve görüntüler beynimde yer edinmiş.gece kapı tarafından gelen bir sesle ürperdim ve filmi hatırladım ayrıca. 7-filmin girişi insana şöyle bir çarpıyor.başlar başlamaz bir kıyamet hissi var.göklerden gelen acayip sesler gerçekten iyi eklenmiş.dumanların evde dolanması yaratık hissi vermiş,mutlaka zaman ayırıp gidin derim. 8-dabbe 2 iyi olmuş.efektler sesler görüntülerin akışı falan iyi.sürekli bir gerilim ve korku var filmde.uyarmak istediğim küçük çocukları götürmeyin.film 15 yaş almış ama bir sürü çocuk izliyor filmi.etkilenebilirler. 9-2012 de kıyamet filmi ama onda korku yok.dabbe 2 ise hem kıyamet hem de korku veriyor.istanbul yıkılıp yanarken hem acayip bir üzüntü hem de ya bunlar olursa diye bir korku yaşatıyor.hemen sonra elektirkler kesildiği zaman ise korkunç bir duygu yaşıyorsunuz. 10-oyunculara teşekkürlerimi iletiyorum.ilk defa bir korku filmimizde beni inandırmayı başardılar.dabbe 2 sinemaya gidip ğara vermeye değecek bir film. 11-animasyon efektler çok iyi.gerçekten sinemada üzerinize üzerinize gelen bir korku var.kesin sinemada izleyin.bu film dvd vs keyif verecek bir film değil.hele sesler bayaa ürpertiyor.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz