Ünlü Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti.

17.11.2023 11:20
Ünlü Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti.

Başarılı sunucu Metin Uca, 62 yaşında yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin tanınmış televizyon sunucusu ve medya kişiliği Metin Uca, rahatsızlanıp geçirdiği bir trafik kazasının ardından yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. 

Dilovası ilçesinde araç kullanırken rahatsızlanarak geçirdiği trafik kazası sonucunda İstanbul'da tedavi altına alınan Uca, 15 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen bir ameliyatın ardından entübe edildi. Ancak, ameliyat sonrası yaşanan komplikasyonlar nedeniyle, 17 Kasım 2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Metin Uca kimdir?

Hakkarili ve Kürt kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Metin Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldıktan sonra 1987 yılında Anadolu Ajansı sınavını kazanarak muhabirlik kariyerine adım attı. Medya kariyerine TRT ile başlayan Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, atv ve Star TV gibi önemli medya kuruluşlarında muhabirlik ve programcılık görevlerini üstlendi.

1999'da "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002'de başlayan "Passaparola" yarışmasıyla geniş bir kitle tarafından tanındı.