Sinemalar.com

d@bbe 2 Korkutmaya Devam Ediyor

d@bbe 2 Korkutmaya Devam Ediyor
5 Ocak 2010

Hafta sonunda 159.116 izleyici sayısına ulaşan d@bbe 2, mütevazi bütçesiyle vizyon mücadelesine ikinci haftasında da devam ediyor. Konu olarak filmlerinde sadece kültürel öğelerden yola çıkan Hasan Karacadağ’ın yerel unsurlar içeren son korkusu d@bbe 2’nin montajında anlaşılan gizemli bir varlığın perdedeki görüntüsü, filmi sinemada izleyenler tarafından da fark edildi.


Film sinemada oynarken izleyiciler tarafından çekilen resim ve video internette konuşuluyor. Hafta sonu en çok izlenen Türk filmi olan d@bbe 2’de, başrol oyuncularından İncinur Daşdemir’in canlandırdığı karakter kapıdan duyduğu sesle irkilirken, çok kısa bir süreliğine arkadan belirsiz ve ne olduğu anlaşılmayan ama bir yüz ifadesini andıran hareketli bir görüntü görünüyor. Filmin yapımcıları da insan yüzüne benzeyen bu figürün kime veya neye ait olduğu hakkında bir bilgileri olmadığını ve kurgu esnasında asistan tarafından fark edilen bu görüntünün kendilerini de ürküttüğünü belirttiler.


Dabbe ve Semum filmleri ile dikkatleri üzerine çeken ve 1 milyondan fazla izleyiciye ulaşan d@bbe 2’nin yönetmeni Hasan Karacadağ, yaptığı sinemayı kültürel öğelerin, tarih-din-toplum bağlamında kurgulanması ve ülke sinemamıza mistik-korku türünü kazandırmaya yönelik çabalar olarak değerlendiriyor.

Tüm yorumlar (38)

Avatar
sinemalak (Dublör) | 6 Aralık 2010, 19:32

HAHA ''korkutmaya devam ediyor'' ne? korkutmak mı dediniz? Oww, ben çok korktum(!)

Cevap Yaz
0
0
titanic1997 (Profesyonel) | 14 Ocak 2010, 18:21

filme gitmeyi düşünüyordum ama baktığım kadarıyla filmi pek beyenen yok genede gidicem inş güzeldir

Cevap Yaz
0
0
Anthe (Profesyonel) | 12 Ocak 2010, 12:03

fragmanını izledim notunu verdim
kesinlikle olmamış o yıkım sahneleri falan
çok yapay
yani bunu yönetmen de anlıyordur
neden böyle bi işe girişirler anlamam

Cevap Yaz
0
0
alikalemci (Amatör) | 11 Ocak 2010, 19:48

Ya ben bu film iyidir kötüdür demiyorum çünkü daha gitmedim. Bence gitmeden değerlendirenlerde bu şekilde davranmalı. Filmi dışardan bakınca nekadar ekmek okadar köfte diyebiliriz. Çünkü çok ciddi bir alt yapı gerektiren bir tüde çekilmiş film. Recep ivedik kadar insanı beyin yönünden aşağılayan(kötü kelime yasağından dolayı böyle yazdım) bir filme biz paralar saçarken birazda buna harcayalım ki en azından konusu olan filmlere yatırım yapılsın. Gelecek adına... Yanlış anlaşılmasın recep ivedikte benimde güldüğüm yerleri var fakat sinemada gidilmese mecburen ya tv de yayınlayacak yada internette yani biz yine izleyebiliriz. Millet sinemada bu tür ucuz filmlere koşarsa gelecekte ciddi filmler çekeceklerede engel oluruz. sinemaya giderken bunu düşünelim 

Cevap Yaz
0
0
Parkie (Amatör) | 10 Ocak 2010, 19:45

Kız arkadaşimla bu film e gittim ama gitmez olaydim inanın arkadaşlar film in yarısında zaten izlemeyi birakip giden cok oldu ve korku film ine gittik fakat komedi gibiydi paranıza yazık birde sırf türk film i dige bu tarz filmlere gitmeyin yorumlari okuyorumda bazi arkadaşlar sırf türk filmi dige türk sinemasi kazansin dige gidilir diyor arkadaşim sen parayi sokaktan topluyorsun herhalde benim kanaatim film hiç güzel degil gitmeyin ama param var sanane kardeşim derseniz gidin görün :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz