Sinemalar.com

Türk Zombiler Avrupa’yı Fethediyor!!!

Türk Zombiler Avrupa’yı  Fethediyor!!!
6 Ocak 2010

Türk sinemasının ilk zombi filmi Ada: Zombilerinin Düğünü\'nün fragmanları yurtdışında da büyük ilgiyle görüyor. İnternet aleminin en önemli sinema sitesi imdb.com başta olmak üzere  50\'nin üzerinde siteye ve İtalya, Fransa ve Japonya\'daki çeşitli dergilere haber olan Ada: Zombilerin Düğünü, özellikle makyaj çalışmasıyla övgü alıyor. quietearth.us sitesinde “Türk zombileri muhteşem görünüyor” yorumu yapılırken, ünlü io9.com sitesinde “Türk zombiler Türklerin Avrupa Birliği\'ne girme çabasının bir metaforu olabilir” ifadesi kullanıldı.


Fransız sinema sitesi tuezlestous\'da  "Türkiye Avrupa\'ya girmeye çabalayadursun, Türk zombiler Avrupa\'nın kapısına dayandı bile" derken, İtalyan sineması sitesi amanecerzombie  "Türk sineması nihayet Avrupalı korku sineması meraklılarını heyecanlandıracak bir projeye imza attı"  yorumunu yaptı.


Henüz gösterime girmeden tüm dünyadaki birçok festivalden davet alan Ada: Zombilerin Düğünü, korku sineması meraklıları tarafından merakla bekleniyor.


Konu: Beş kişilik bir arkadaş grubu, yakın bir dostlarının düğününe katılmak üzere Büyükada\'ya gitmektedir. Filmde gördüklerimiz, kahramanlarımızdan Erhan\'ın düğünü çekmek üzere yanına aldığı kameradan yansıyanlardan ibarettir. Ekip hep birlikte düğün alanına varır, ancak düğünün ilerleyen saatlerinde, halay çeken davetlilere zombiler saldırır. Erhan kamerasıyla olan biteni çekmeye devam ederken, kendini kanlı bir kıyametin ortasında bulur. Düğün davetlilerinin ve ada sakinlerinin büyük kısmı adadan kaçarak zombi saldırısından kurtulurken, kahramanlarımız Erhan, Murat, Ömer ve Gamze, adada mahsur kalırlar.

Tüm yorumlar (43)

Avatar
yakup_koseni (Amatör) | 15 Ağustos 2014, 08:19

bu saçma filmin avrupada çok izlenmesi hayret veriyo inasna

Cevap Yaz
0
1
KraLBeniM (Profesyonel) | 13 Temmuz 2011, 01:17

ha ha ha :) beyler farkındamısınız ya bu haberi siteye ekleyen kişi yada yazan kişi bizimle resmen dalga gelmiş türk sinema tarihinin en rezil filmidir bu buradaki zombiler dünyayı kurtaran adamdaki tuvalet kağıdına sarılmış mumyalardan iskelet adamlardan daha sefil resmen türk halkıyla dalga geçilmiş bu filimde zaten fragmanından belliydi herşey korku filmi değil komedi filmi yapmak istemişler ama ortaya ucube ne olduğu belli olmayan film demeye elim varmıyor amatör kamerayla resmen bir rezillik ortaya çıkarmışlar yapanada izleyenede helal olsun türk sinemasıymış biz bu kafayla gidersek yakında adam akıllı bir tane film vizyona sokamayız

Cevap Yaz
0
0
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 17:23

Şakamısınız siz ya.? Resmen dalga geçiyorlar. Avrupa sanki zombi filmi Görmedi. Rezillik.

Cevap Yaz
0
0
JatcoBennardo (Figuran) | 3 Kasım 2010, 16:11

sacma bir durum bu film avrupanın neresini fet edecek =)..

Cevap Yaz
0
0
SedaKidrauhl (Dublör) | 3 Eylül 2010, 18:48

türkiye'nin ilk zombi filmi olarak ben beğendim çok güldürdü :D

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz