“Mucize Aynalar” Filminden İlk Afiş!

26.02.2024 12:21
“Mucize Aynalar” Filminden İlk Afiş!

Mizahımızın ölümsüz ismi Aziz Nesin’in öykülerinden Tolga Örnek tarafından sinemaya aktarılan “Mucize Aynalar” filminden ilk afiş geldi.  

Yakın gelecekte geçen film, günümüz insanının temel ikilemi “hayaller- gerçekler” teması etrafında kuruluyor. Film, Tolga Örnek’in altı farklı Aziz Nesin öyküsünden uyarladığı senaryosuyla da fark yaratıyor. Kadroda ise Cengiz Bozkurt, Şebnem Bozoklu, Boran Kuzum, Zerrin Sümer, Eren Demirbaş,İştar Gökseven ve İdil Fırat gibi isimler yer alıyor.

Hayalleri gerçeğe dönüştüren, geçmişi bir çırpıda bugüne getiren “Mucize Aynalar” temasıyla film, günümüzün “hayallerin peşinde koşmaktan hayatını yaşayamayan” insanını anlatıyor. Kaybeden, tökezleyen, büyük hayalleri yakalamaya çalışırken kendi dünyasındaki güzellikleri yitirme tehlikesi yaşayan, yine de vazgeçmeyen “küçük insanlar”ın büyük hikayesini… 

Aziz Nesin’in gündelik hayata ve insana, hücrelerine kadar nüfuz eden benzersiz gözlemciliği, “bizi bize yansıtması”, filmin iç içe geçen öyküleriyle bugüne taşınıyor. Nesin Vakfı’nın desteğiyle vakfın 50. yılında hayata geçirilen film, bu açıdan da mizahın ustasına bir saygı duruşu niteliğinde.

Yapımcılığını Orchestra Content’ten Mine Şengöz’ün üstlendiği filmi yazıp yöneten Örnek, Alp Çağrı Günal ve Levent Güneri ile beraber ortak yapımcılar arasında. “Kaybedenler Kulübü”, “Devrim Arabaları” gibi filmlerin yönetmeni Örnek’in imzasını taşıyan film, 5 Nisan’da vizyonda.

Kaynak: PPR Medya ve İletişim