Sinemalar.com

The Times Gazetesi de Uzak Dedi

The Times Gazetesi de Uzak Dedi
15 Ocak 2010

21.yüzyılın ilk on yılını geride bırakırken dünyanın çeşitli yayın organları yeni yüzyılın en iyilerini belirlemeye devam ediyorlar. Bu listelerde Nuri Bilge Ceylan’ın filmleri neredeyse birbirleriyle yarışıyor. Özellikle “Uzak” ve “İklimler” birçok ülkede 21.yüzyılın en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Geçen hafta “Chicago Tribune” gazetesi ve “Telerama” dergisi “İklimler”i, “Film Comment” ve Ontario Cinematek’inin yaptığı anketler ise “Uzak” filmini, 21. Yüzyılın En İyi Filmleri arasında göstermişti.

 

Şimdi de İngiltere’nin en önemli yayın organlarından biri olan “The Times” gazetesi son on yılın en iyi 40 filmini seçti.  Yeni yüzyılda dünyada yapılmış tüm filmlerin değerlendirmeye alındığı listede “Uzak” filmi de bulunuyor.

 

The Times en iyi 40 film haber sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

İngiliz Film Enstitüsü tarafından yayınlanan ve dünyanın en önemli sinema dergilerinden biri olarak kabul edilen Sight&Sound dergisi de, sıralama yapmadan alfabetik olarak yayınladığı “son on yılın en iyi otuz filmi” arasında yine “Uzak” filmini gösterdi.

 

Aynı şekilde “Daily Telegraph” gazetesinin on yılın filmleri listesinde yine “Uzak” yer aldı.

 

Daily Telegraph gazetesinin haberine buradan ulaşabilirsiniz. 

Tüm yorumlar (11)

Avatar
gogola (Artist) | 1 Temmuz 2011, 00:11

Gerçekten etkileyici, çok sevindirici bir haber..

Cevap Yaz
0
0
factual (Jön) | 31 Ocak 2010, 17:48

hakeden bir film.. gerçekten çok sevindim..tebrikler....

Cevap Yaz
0
0
sinevio (Jön) | 23 Ocak 2010, 19:00

Nuri Bilge Ceylan... Her şeyden önce işini hakkıyla yapan, gerçek bir yönetmen, gerçek bir sinema adamı. Yaptığı her işle adını daha da uzak diyarlara taşıyan, belki de ileride Oscar'a bile ulaşabilecek olan biri. Aldığı Cannes Palmiyeleri'yle gerçek bir sinemacının nasıl olması gerektiğini herkese gösteren gerçek bir usta, gerçek bir aydın... Yaptığı filmlerinde konu edindiği uç hikayelerle kazandığı seyircinin ve jürilerin gönüllerini hi. kaybetmeyeceğini düşünüyorum. Tabi Uzak, İklimler, Üç Maymun gibi kaliteli ve sessiz yapımlarla ilerlediği sürece. Dünya sinemasının önemli mihenk taşlarından biri...

Cevap Yaz
0
0
cullen18 (Dublör) | 18 Ocak 2010, 13:31

izlediğim en iyi türk filmi diebilirim hak ediyor çok sevindim

Cevap Yaz
0
0
jessieXX (Dublör) | 18 Ocak 2010, 07:20

tebrik etmek lazım,, gurur verici bir olay sonuçta...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz