Türkiye’nin İlk Seri Katil Filmi

20.01.2010 09:23
Türkiye’nin İlk Seri Katil Filmi

Yapımcılığını TMC’nin yaptığı, senaryosunu Kubilay Tat\'ın yazdığı ve yönetmenliğini Uğur Yücel\'in üstlendiği Türkiye’de gerçeklestirilen ilk seri katil hikayesi olma özelliği taşıyan \"Ejder Kapanı\" 22 Ocak Cuma günü vizyona giriyor.

 

Dünyada olduğu kadar son yıllarda Türkiye\'de de artış gösteren pedofili (sübyancılık) davaları konusunda ciddi tartışmalara yol açacak filmin başrollerini Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci paylaşıyor.

 

Polisiye-gerilim tarzındaki filmin konusu İstanbul\'da, kurbanların hepsinin de aftan yararlanıp çıkan sübyancılar olduğu bir cinayetler zinciri başlar. Hemen öncesinde, Güneydoğu\'da askerliğini yapan Ensar\'ın (Nejat İşler) 12 yaşındaki kız kardeşine tecavüz edilir. Sonrasında Ensar ortadan kaybolur. Cinayetler ortaya çıkınca şüpheler Ensar üzerine yoğunlaşır. Cinayet masasından müdür yardımcısı Abbas (Uğur Yücel) ve başkomiser \'Akrep\' Celal (İmirzalıoğlu), soruşturmayı üstlenir. Katil çok zeki ve hızlı hareket etmektedir. Üstelik halk, suçluları cezalandırdığı için katili desteklemektedir. Filmin \'adalet\' kavramı üzerine düşündüğünü söylüyor Uğur Yücel… Adaletin sağlanamadığı bir yerde, hukukun dışında adalet arayan bir katilin, halk tarafından destek bulması ise filmin taraf olmadan sorguladığı konulardan biri...

 

Cinayet Büro Amiri’ni canlandıran Kenan İmirzalıoğlu filmle ilgili, “Heyecanlandığım bir senaryoyu, tanıdığım ve sevdiğim bir ekiple beyazperdeye taşırken, sosyal bir sorununda günyüzüne çıkabilmesinde katkım olması için bu projede bulundum” derken stajyer polis rolündeki Berrak Tüzünataç ise şunları söyledi: Türkiyenin ilk seri katil filmi Ejder Kapanı’nın zekice yazılmış ve kurgulanmış senaryosu ve aksiyon sahneleriyle seyirciyi etkileyeceğini düşünüyorum.”

 

Ejder Kapanı 22 Ocak’ta 220 kopya ile tüm Türkiye’de sinemalarda... Filmin Avrupa vizyonu ise 28 Ocak’ta...