"Şahmaran" Dizisinin 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu!

08.07.2024 21:28

Serenay Sarıkaya'nın başrolünde oynadığı "Şahmaran" dizisinin 2. Sezon yayın tarihi açıklandı!

Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in başrollerini paylaştığı "Şahmaran" dizisinin ikinci sezonu, 8 Ağustos'ta Netflix'te yayınlanacak. Pınar Bulut'un senaryosunu yazdığı dizi, babasıyla yüzleşmek için Adana'ya dönen ve burada Şahmaran efsanesine göre seçilmiş kız olduğunu öğrenen Şahsu'nun hikâyesini anlatıyor.

Tims&B Productions tarafından yapımcılığı üstlenilen "Şahmaran" dizisinin yönetmenliğini Umur Turagay yapıyor. Serenay Sarıkaya'nın Şahsu, Burak Deniz'in ise Maran karakterine hayat verdiği dizinin oyuncu kadrosunda Mustafa Uğurlu, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Ekin Gökgöz, Mahir Günşiray, Mehmet Bilge Aslan, Nilay Erdönmez, Ümit Çırak ve Saadet Işıl Aksoy yer alıyor.

"Şahmaran" dizisinin konusu ne?

Şahsu, öğretim görevlisi olarak gittiği Adana'da annesini yıllar önce terk eden dedesiyle yüzleşmek konusunda kararlıdır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran soyundan gelen Mar adında sıra dışı ve gizemli bir topluluğun içinde bulur. Aşkın ve bilgeliğin en büyük sembollerinden biri olan Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı, Şahsu'nun gelişiyle tarihi kehanetin tamamlanmasını beklemektedir. Şahsu ve Maran'ın yolları kesiştiğinde ise hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Kaynak: Box Office Türkiye