Siyad Törenini Cem Yılmaz Sunuyor

27.01.2010 14:31
Siyad Törenini Cem Yılmaz Sunuyor

31 Ocak Pazar akşamı Beşiktaş Kültür Merkezi’nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak 42. SİYAD Ödülleri’nin sunucuları belli oldu. Ödül törenini, tek kişilik gösterileriyle 15 yılı aşkın bir süredir sahnede olan ve “Her Şey Çok Güzel Olacak”, “Vizontele”, “G.O.R.A.”, “Organize İşler”, “Hokkabaz”, “A.R.O.G” ve “Yahşi Batı” gibi filmlerde oyuncu, senarist veya yönetmen olarak karşımıza çıkan Cem Yılmaz sunacak.

 

Gecenin diğer sunucusu ise ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Şenay Gürler. Televizyonda “İkinci Bahar”, “Biz Size Aşık Olduk” ve “Avrupa Yakası” gibi dizilerde izlediğimiz, sinemada “Korkuyorum Anne” ve “İlk Aşk”taki rollerinden tanıdığımız, 2006’da SİYAD Ödülleri’nde “Korkuyorum Anne”deki rolüyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan Gürler anonslarıyla törende yer alacak.

 

Geçen yıl kaybettiğimiz değerli yönetmen Ahmet Uluçay’ın adıyla anılacak olan “Ahmet Uluçay Umut Ödülü” dahil 14 dalda ödüllerin verileceği gecede Sezer Sezin, Süleyman Turan ve Vedat Türkali Onur Ödülü’nün, Atilla Dorsay ise Tuncan Okan Emek Ödülü’nün sahibi olacak.