Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

4.İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali

4.İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali
5 Şubat 2010

İnönü Üniversitesi\'nin geleneksel hale getirdiği Kısa Film Festivali\'nin bu yıl 4\'üncüsü gerçekleştirilecek.

 

Organizasyon ile ilgili olarak İnönü Üniversitesi\'nden yapılan açıklama şöyle:
\"Türk Sineması’na destek sağlamak, yaratıcı isimlerin ülkemiz sinema sektörüne tanıtılmasına ve İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla düzenlenen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, bu sene 4–7 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ve artık gelenekselleşen Festival’de, yarışmalı bölümün yanı sıra, dünya sinemasından kısa film örnekleri, atölye çalışmaları ve yönetmenlerle söyleşiler de yer alacak.
Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, 15 dakikadan uzun olmayan kısa filmler ve 30 dakikadan uzun olmayan belgeseller başvurabiliyor, son başvuru ve film kopyalarının teslim tarihi ise 20 Mart 2010.

 

Her sene büyük coşkuyla karşılanan ve daha yolun başında olmasına rağmen, beklenen bir Festival hüviyetine bürünen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, yarışmacılarını, katılımcılarını ve sinemaseverlerini bekliyor.

Tüm yorumlar (4)

Avatar
massacremassacre (Amatör) | 9 Mayıs 2010, 01:47

Bu yıl festivalin 4. sü düzenlendi. Bende 2 yıldır festival ekibindeyim. Malatyada böyle bir etkinliğin olması hem şehir hemde üniversite adına gerçekten çok önemli. Bu yılda festival çok iyi geçti. Gelen jüri üyeleri ve yönetmenler festivale gösterilen ilgiden dolayı çok memnun kaldılar. Umarım seneyede bi aksilik olmaz ve 5. festivali gerçekleştiririz...

Cevap Yaz
0
0
camesen (Profesyonel) | 5 Şubat 2010, 20:26

bir dahaki dönem için şimdiden çalışmalara başladık hedef büyük bekle bizi inönü:)

Cevap Yaz
0
0
hbe1876 (Profesyonel) | 5 Şubat 2010, 12:07

İnönü Üniversitesine katkılarından dolayı teşekkür ederim

Cevap Yaz
0
0
atgitsin (Artist) | 5 Şubat 2010, 11:55

Üniversitelerin desteklediği ve düzenlediği bu tür sinema organizasyonları artmalı bence. Zaten bu yıl bir çok üniversite bu konuda aktif olarak çalışmalarına başlamış durumda. Bu çok güzel bir haber bence genç sinemacılar ve sinemaseverler için.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz