Sinemalar.com

Hobbit'ler Del Toro'ya Emanet Edildi!

Hobbit'ler Del Toro'ya Emanet Edildi!
23 Mart 2010

J.R.R Tolkein’nin 1954 yılında yazmaya başladığı Yüzüklerin Efendisi serisini beyazperdeye taşıyan Peter Jackson, üçlemenin öncesini anlatan Hobbit filmini Guillermo Del Toro’nun ellerine teslim ettiği açıklandı.

 

Yüzüklerin Efendisi serisinin büyük başarılara imza atmasından sonra Hobbit filmi için çalışmalara başlayan Jackson, filmin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenerek yönetmenliğini Del Toro’ya bıraktığı açıklandı. Sanat yönetmeni ve Peter Jackson’nın çalışma arkadaşı olan Richard Taylor da, “Bence, Jackson Orta Dünya\'da çok fazla zaman geçirdi ve muhtemelen Guillermo gibi bir yönetmenin, seriye tutkulu, kendine has, orijinal ve yeni bir yaklaşım getireceğini düşündü\" diye açıklama yaptı.

 

Filmin şu ana kadara belli olan oyuncu kadrosunda \'Yüzüklerin Efendisi\'nde de rol alan Cate Blanchett, Hugo Weaving, Ian McKellen, Andy Serkis ve Doug Jones yer alıyor.

Tüm yorumlar (38)

Avatar
meryil (Amatör) | 2 Eylül 2012, 08:35

kadroya elijah wood da katılırsa çok iyi olur

Cevap Yaz
0
0
ziggzagg (Dublör) | 14 Şubat 2011, 16:35

çıkmasını dört gözle beklediğim bir film umarım kadroya orlando ve elijah wood da katılır.

Cevap Yaz
0
0
prens (Dublör) | 1 Haziran 2010, 18:26

bu filmin havasi kesinlikle yüzüklerin efendisi üçlemesinden daha farklı olacaktir kitapdaki hava çok değişikti ve bu yüzüklerin efendisi kahramanlar olmadan önçeki çağı göreceğiz inş. bir görsel şölen olacak

Cevap Yaz
0
0
bysanzdaK (Dublör) | 8 Mayıs 2010, 12:29

konuyu biraz daha düzeltmekte fayda var. İnsanlar ozamanda vardılar. Ondan önceki 500 yıllık süreçtede ama hikayemizin geçtiği yerlerde insan soyuna dair hiçbir yerleşim yeri yok. Bu yüzden insanları filmde göremicez. Dikkat edin Ayrıkvadiden kuyutormana ve ordan demir dağlarına giden bir yol izliyor gezginler ve bu yerlerde elflerle cüceler şehirler kurmuş. İnsanlar ozamanda vardı bilbo ozamanlar 30 4- yaşında yüzüklerin efendisi çekildiğinde ise 110 yaşında şimdi bu gondor kralı denethor o 70 yıllık süreçtemi koca minas tirithi minas morgulu osgillathı kurdu. Zaten kuran o değil atalarının atalarının atalarına... doğru gider bu :D Bunu kanıtlayan bi olayda elflerle insanların ittafıkı altında yapılan yüzük savaşıdır onun tarihide 200-300 yada belkide 400 yıl öncesine gidiyor hikaye tarihine göre. Sonuç olarak insanlar Hobbit filminin geçtiği zamandada vardı ondan 400yıl öncede sadece hobbit filmide bi rolleri yok :)
Ayrıca legolası aragornu yada gimliyi görmek isteyenler umutlanmasınlar çünkü Hobbit kitabında hiçbiri geçmiyor. Ozamanlar hepsi yeni yetme gençlerdi. Tabi Legolasın tam yaşını bilmiyorum 1000 dahi olabilir :D Saruman ise ozaman pasif bir büyücüydü yani söz sahibiydi elbet ama kendi çevresinde bi takım olaylarla uğraşıyordu. İyi bir büyücüydü insanları hobbitleri elfleri yada cüceleri pek taktığı söylenemezdi. Yüzüğe merakı yoktu ozamanlar. Yani Hobbiti Yüzüklerin Efendisinin devamı yada ek filmi gibi düşünmeyin diyorum. Bu kitap sadece yüzüğün bilbo tarafından bulunuşu ve Demir Dağlarındai hazinesine tekrar kavuşmak için ejderha ile çarğışmaya giden tam sayısını hatırlamıyorum 12 yada 16 idi ama işe o kadar bi cücenin itibar savaşını anlatıyor. Kitaptaki konuyuda umarım fazla çarpıtmazlar...

Cevap Yaz
0
0
Diablo77 (Amatör) | 30 Nisan 2010, 15:02

The Hobbit kitabını okumayanlara kısaca özet geçmek gerekirse yüzüğün bulunuşu ve kasabanın birine musallat olan bir ejderhanın yok edilişi üzerine gelişecek.Yüzüklerin efendisinde yer alan insan soyu bu filmde yer almamaktadırlar neden derseniz çünkü ömür olarak elf ve dünadain soyundan daha kısa yaşam süreleri bulunmakta.Özetle henüz dünyaya gelmemişler diyebiliriz.Elfler ve Büyücü Gandalfı görebilirsiniz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz