Sinemalar.com

Bu sene ‘Genç Cadı' kim olacak?

Bu sene ‘Genç Cadı' kim olacak?
26 Mart 2010

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin; genç kadın oyuncuları yüreklendirmek, onların sinema yolculuklarını destekleyerek bu alandaki üretimlerine dikkat çekmek ve Türkiye sinemasında güçlü, olumlu ve klişelerden uzak kadın rollerinin yazılmasını teşvik etmek amacıyla verdiği “Genç Cadı Ödülü”nün ikincisi için geri sayım başladı.

 

Bu sene 6-13 Mayıs tarihleri arasında 13. kez düzenlenecek olan Festival’in kapanış gecesinde verilecek ödül için 2009-2010 Mayıs ayları arasında gösterime girmiş Türkiye yapımı filmler değerlendirilecek.

 

Başrol ya da yardımcı rol ayırt etmeksizin yapılacak seçimde kadın oyuncuların oyunculukları kadar oynadıkları karakterler de değerlendirmeye alınacak.

 

‘Genç Cadı’ kim olacak?

Bir yıl boyunca gösterime girmiş filmlerin değerlendirileceği filmler ve oyuncuları arasında “Uzak İhtimal”le Görkem Yeltan, “Bornova Bornova”yla Damla Sönmez, “Kıskanmak”la Nergis Öztürk ve Berrak Tüzünataç, “Başka Dilde Aşk”la Saadet Işıl Aksoy, “Ses”le Selma Ergeç de bulunuyor.

 

İlk ‘Genç Cadı’ Elit İşcan’dı

Geçen sene festivalin Genç Cadı Ödülü, “Hayat Var” filmindeki rolü ve oyunculuğuyla Elit İşcan’a verilmişti. Kendine özgü dünyasında yarattığı mücadele yöntemleriyle hayata tutunarak ayakta kalmaya çalıştığı ve bunu başaracağı umudunu büyük bir yetenekle perdeye yansıttığı için bu ödülü alan İşcan henüz 15 yaşındaydı.

 

Festivalin danışma kurulunun oylarıyla seçilecek olan Türkiye sinemasının ‘Genç Cadısı’ 13 Mayıs gecesi festivalin kapanış töreninde açıklanacak.

Tüm yorumlar (2)

Avatar
aycnr26 (Dublör) | 30 Mart 2010, 17:46

Görkem Yeltan olmasını çok isterim.Uzak İhtimal'de çok başarılıydı.

Cevap Yaz
0
0
rebelqueen (Profesyonel) | 27 Mart 2010, 12:34

görkem yeLtan yada saadet ışıL aksoy oLur gibime geLiyor ..
ama umarım görkem yeLtan oLur çok beğeniyorum kendisiniii ((:(:

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz