Sinemalar.com

Büyük Oyun, En İyi Film Seçildi..

Büyük Oyun, En İyi Film Seçildi..
30 Mart 2010

Geçtiğimiz ay Ankara Film Festivali’nde Selen Uçer’le ‘ En iyi yardımcı kadın oyuncu’, Suzan Genç’le ‘ Umut veren yeni kadın oyuncu’ ve Sabri Tuluğ Tırpan’la ‘ En iyi özgün müzik’ ödüllerini alan TFT Yapım’ın prodüksiyonu  Büyük oyun geçtiğimiz hafta sonuçları açıklanan San Fransisco Tiburon Film Festivali’nde en iyi film ödülünü aldı.

 

29 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles’ta gerçekleştirilecek olan SOUTH EAST EUROPEAN FILM FESTIVALİ’nde yarışma kategorisinde yer alacak olan BÜYÜK OYUN ayrıca dünyanın en önemli sinema akademisi kabul edilen UCLA (California Universitesi, Los Angeles) Sinema Merkezinin ünlü sinema salonu James Bridges Theater’da 3 Mayıs akşamı kapanış filmi olarak gösterilecek.

 

stanbul Film Festivali kapsamında Ulusal Film Yarışması bölümünde sinemaseverlere sunulacak olan BÜYÜK OYUN, bu yıl Warner Bros. Dağıtımı ile Eylül ayında Türk seyircisiyle buluşacak..

Tüm yorumlar (1)

Avatar
patiksizpenguen (Star) | 30 Mart 2010, 13:25

BÜYÜK OYUN Irak savaşı ve işgal sürecinde Kuzey Irak'ta Telafer kentinin bir köyünde yaşanan katliamda ailesi katledilen Cennet adında bir genç kızın hikayesi.. Katliamdan sonra kaçarcasına evinden ve köyünden ayrılıp Kerkük'te çalışan ağabeyinin yanına gitmeyi deneyen, ancak ağabeyinin de kentteki bir patlamada ağır yaralanıp Türkiye'ye götürüldüğünü öğrenen Cennet, savaşın olanca şiddetiyle devam ettiği ortamda kaçak olarak Türkiye'ye gitmeye karar verir. Dağlık arazide sert iklim koşullarında kolay bir yolculuk değildir bu. Gizlice hududu geçmek için bir kaçakçı grubuyla tanışır ve onlardan yardım ister. Yolda gruptan birinin tecavüzüne uğrayan Cennet bu lekeyle yaşayamayacağını düşünerek intihar etmek ister ve kendini bir uçurumdan atar. Ancak genç kız farklı bir amaçla hududu geçmek isteyen bir grup tarafından ölmek üzereyken bulunup kurtarılır. Onlarla birlikte Türkiye'de geçen ve bir hastanede olacağını düşündüğü ağabeyini bulmak isteyen Cennet bu defa beraber olduğu insanlar tarafından kandırılarak karanlık bir yolculuğa çağırılır.
Suzan Genç, Selen Uçer, Serdal Genç, Serkan Genç, Rana Cabbar, Haktan Pak, Selim Bayraktar, Nalan Koruçim'in rol aldığı TFT Prodüksiyon yapımı BÜYÜK OYUN'un yönetmeni Atıl İnaç. Senaryosunu Avni Özgürel'in kaleme aldığı filmin yapımcısı Ayfer Özgürel.
Kuzey Irak'ta Erbil ve Musul çevresinde başlayan BÜYÜK OYUN'un çekimleri Türkiye'de Urfa, Adıyaman, Malatya ve İstanbul'da tamamlandı.
 
ALINTIDIR ...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz