Sinemalar.com

Elm Sokağında Kabus

Elm Sokağında Kabus
12 Nisan 2010

Şehrin banliyösünde yaşayan bir grup gencin ortak bir yönü vardır; hepsi de, onları rüyalarında avlayan biçimsiz Freddy Krueger tarafından gizlice takip edilirler. Uyumadıkları sürece birbirlerini koruyabilirler… ama uyuduklarında kaçış yoktur.

 

Freddy’nin marka haline gelen fötr şapka, kırmızı-yeşil çizgili kazak ve dört bıçaklı eldivenini bu filmde Akademi Ödülü adayı Jackie Earl Haley (Little Children/Tutku Oyunları/Watchmen) giyiyor.

 

Filmin yönetmenliğini, ödüllü müzik klibi ve reklam filmi yönetmeni ve bu proje ile ilk film yönetmenliğini yapan Samuel Bayer (Nirvana’s Smells Like Teen Spirit, Green Day’s Boulevard of Broken Dreams) üstleniyor.

 

Rüyaları Freddy yüzünden kabusa dönen gençleri; Kyle Gallner (The Haunting in Connecticut/Lanetli Ev), Katie Cassidy (Taken/96 Saat, TV dizisi Supernatural), Rooney Mara (Urban Legend: Bloody Mary), Thomas Dekker (Terminator: The Sarah Connor Chronicles) ve Kellan Lutz (Twilight/Alacakaranlık, The Twilight Saga: New Moon/ Alacakarnlık Efsanesi: Yeni Ay) canlandırıyor. Diğer rollerde ise; Clancy Brown (The Shawshank Redemption, Highlander) ve Connie Britton (Friday Night Lights) yer alıyorlar.

 

Elm Sokağında Kabus/A Nightmare On Elm Street yönetmen Wes Craven’in 1984 yılında büyük ilgi ile karşılanan aynı adlı hit korku filminde yarattığı karakterlerden uyarlandı. O film, korku türünün en uzun süre gösterimde kalan ve yedi devam filmi çekilen, başarılı ve yenilikçi bir örneğiydi. Şimdi, 25 yıl sonra, Freddy Krueger kökenli öykü, çağdaş bir uyarlama ile dönüyor.

 

Wesley Strick (Cape Fear, Wolf) ve Eric Heisserer’ın yazdığı senaryodan filmi Samuel Bayer yönetiyor. Film’in yapımcılığı, Friday the 13th, The Texas Chainsaw Massacre, ve The Amityville Horror dahil olmak üzere yeniden çevrilen başarılı korku filmlerinin yapım şirketi Platinum Dunes’dan; Michael Bay, Andrew Form ve Brad Fuller tarafından gerçekleştiriyor. Yönetici yapımcılar; Bob Shaye, Michael Lynne ve Mike Drake (The Number 23, The Whole Nine Yards). Ortak yapımcı ise John Rickard.

 

Sahne arkası ekibi, görüntü yönetmeni Jeff Cutter (Gridiron Gang , Orphan/Evdeki Düşman), yapım tasarımcısı Patrick Lumb (Valkyrie, The Omen), editör Glen Scantlebury (Transformers, The Texas Chainsaw Massacre), kostüm tasarımcısı Mari-An Ceo (Friday the 13th, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning), görsel efektler amiri Sean Faden (The Amityville Horror), özel makyaj efektleri sanatçısı Andrew Clement (Star Trek, Cloverfield) ve özel görüntü efektleri koordinatörü John Milinac’dan (Friday the 13th, The Amityville Horror) oluşuyor.

Tüm yorumlar (17)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 22:06

Eski tadı çook azda olsa verdi fakat buda güzeldi, bence.

Cevap Yaz
0
0
darkblack5 (Amatör) | 28 Mayıs 2010, 12:46

bence gayet güzel bir film olmuş önceki serileri arattıran tek noktası freddy yi başka birinin oynaması. bu serinin sonsuza dek sürmesini istiyorum :) küçükken korkuttuğu kadar artık korkutmasada :D

Cevap Yaz
0
0
Wholki (Efsane) | 7 Mayıs 2010, 17:37

Hiç unutmam bu film ile ilk tanıstığımda 12 yasındaydım ve iliklerime kadar titremiştim :D Tabi büyüdük istediği kadar korkunc bir film olsun ufakken yasadığım korkunun şiddetini yaşayamayacağım fahat bu filmin yeni versiyonunun yayınlanmış olması beni çok mutlu etti. Jacjşe Earle Haleyin performansını merakla bekliyorum...

Cevap Yaz
0
0
Melisa26 (Dublör) | 19 Nisan 2010, 21:16

bence güzel bi film inş. dahada güsellerini görürüz :)

Cevap Yaz
0
0
ozlemozer5764 (Dublör) | 17 Nisan 2010, 01:25

İnsan bazen tanıdık yüzler görmek ister ya etrafında işte film izlemekte bazen o tadı bırakıyor damağınızda ...Tekrar aynı hisleri duyabilmeniz için aynı aşina olduğunuz tadı yeniden arayıp bulmanız gerekiyor..Seni özlemiştik. Freddy Krueger.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz