Sinemalar.com

Hong Kong Türk Filmleri Festivali

Hong Kong Türk Filmleri Festivali
14 Mayıs 2010

İzmir Sinema Derneği tarafından projelendirilen Hong Kong Türk Filmleri Festivali, Hong Kong’un en büyük alış veriş merkezi Elements’teki The Grand Cinema Salonları’nda başladı. 13 Mayıs Perşembe günü saat 19:00′da Hong Kong Konsolosu Raif Karaca, Cezmi Baskın, Ali Düşenkalkar ve seçkin konukların katılımıyla yapılan kokteyl sonrasında açılış filmi olarak Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Üç Maymun gösterildi. 13 - 17 Mayıs 2010 tarihleri arasında T. C. Hong Kong Başkonsolosluğu’nun gözetiminde ve T. C. Pekin Büyükelçiliği işbirliği ile gerçekleştirilen festival 10 filmlik bir seçkiyle seyirci ile buluşuyor.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
meken (Artist) | 15 Mayıs 2010, 16:22

bu tür uluslararası açılımların sinemamıza fayda getireceği kanaatindeyim
 

Cevap Yaz
0
0
hakorock (Efsane) | 15 Mayıs 2010, 13:46

özellikle uzak doğu ülkeleri türk filmlerine çok ilgi gösteriyor bu büyük avantaj umarım avrupa şehirleride böyle festivaller yapar filmlerimiz çok daha geniş kiltlelere ulaşır tek temmennim bu

Cevap Yaz
0
0
blackeagles35 (Jön) | 14 Mayıs 2010, 23:17

Elements'ın fotograflarına baktım buyulenmemek elde degıl gercekten.

Cevap Yaz
0
0
almanak (Amatör) | 14 Mayıs 2010, 17:16

türk sinemasının yabancı ülkelerde de tanıtılması amacıyla harika bir etkinlik dilerim sürekli hale gelir ve birçok ülkede düzenlenir

Cevap Yaz
0
0
chocoholic (Artist) | 14 Mayıs 2010, 13:24

haberin bir kaç detayını daha belirtmek istiyorum...
Neden yapılıyor? Hong kong Türk Film Festivali; Sinemamıza tanıtım yoluyla destek olmak, üretilen filmlerin dünya seyircisi ile buluşmasını sağlamak, Türk sinemasının uluslararası platformlarda daha çok ve daha etkin bir şekilde temsil edilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
Çalışmalar ne zaman başladı, ne zaman aşamada? Hazırlıkları Kasım 2009'da başlayan Hong Kong Türk Filmleri Festivali, öncelikle Hong Kong'ta film gösterimleri için zorunlu olan resmi başvuruları yaparak etkinliğin gerçekleşebilmesi için tüm prosedürleri Ocak 2010'da tamamladı.
Kim destekliyor? T. C. Hong Kong Başkonsolosluğu; yapılan görüşmeler sonucunda; Hong Kong Türk Filmleri Festivali için tam destek vermiş, etkinliğin gerçekleşebilmesi için resmi kurumlarla olan ilişkiler konusunda gerekli olan prosedürleri üstlenmiştir. Ayrıca, T. C. Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun önemli maddi katkıları ve T. C. Kültür Bakanlığı’nın desteği bulunmaktadır.
Programda hangi filmler var? Festival Komitesi, son dönem Türk sinemasının önemli örnekleri arasından seçilen ve festival programında yer alacak olan filmleri şunlar; Üç Maymun, Yaşamın Kıyısında, Korkuyorum Anne, Devrim Arabaları, Mutluluk, Beynelminel, Issız Adam, Güneşi Gördüm, Küçük Kıyamet ve Vizontele Tuuba.
işte şimdi haber eksiksiz ve tüm detaylarıyla karşınızda=)

Cevap Yaz
0
0
chocoholic (Artist) | 14 Mayıs 2010, 20:02

rica ederim.yararlı olabildiysem ne mutlu=)

0
0
tayroalmi (Profesyonel) | 14 Mayıs 2010, 14:14

çok teşekkür ederim kendi adıma bu haber çok ilgimi çekti gerçektende

0
0
Görüşleriniz