Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Akdenizli Sinemacılar Altın Koza’da

Akdenizli Sinemacılar Altın Koza’da
14 Mayıs 2010

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak ‘Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’na kabul edilen filmler belirlendi.

 

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında üçüncüsü düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’na bu yıl da ilgi çok yüksekti. Akdeniz havzasında yer alan ülkelerin yönetmenlerinin katılabildiği ve filmlerin ‘Kurmaca’, ‘Belgesel’, ‘Canlandırma’ ve ‘Deneysel’ olmak üzere dört kategoride değerlendirildiği yarışmaya bu yıl değişik ülkelerden toplam 368 film başvurdu.

 

Amacı, Türk ve Akdeniz ülkeleri sinemasının geleceğine olumlu ve destekleyici katkılar sağlamak, bunun yanı sıra kültür değerlerimizin geliştirilmesi ve tanıtılmasını desteklemek olan bu etkinlik kapsamında yerli ve yabancı birçok genç yönetmen, Adana’da konuk edilecek.

 

Her dalda ayrı ayrı olmak üzere “En İyi Film” ve “Jüri Özel Ödülü”  verilecek olan yarışmada, yönetmenler film gösterimlerinde hazır bulunarak, geldikleri ülkenin sineması ve kendi çalışmaları konularında bilgi verecekler, izleyicilerden gelen soruları yanıtlayacaklar.

 

Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nda jüri karşınsa çıkacak filmler şöyle:

 

KURMACA FİLMLER:
* La Tama – Yönetmen: Martin Costa / İspanya
* Loved Oblakov – Yönetmen: Miha Knific / Slovenya
* Plaza Vacante -  Yönetmen: Jeronimo Garcia Castela / İspanya
* Nista Osobno – Yönetmen: Makro Sanic / Hırvatistan
* Le Lit Pres De La Fenetre – Yönetmen: Michael Barocas / Fransa
* Left Right – Yönetmen: Stavros Raptis & Argyris Germanidis / Yunanistan
* Where I Am Going – Yönetmen: Bruno Ramos / Portekiz
* Cenette De Ölüm Var – Yönetmen: Savaş  Baykal / Türkiye
* Wax Wings – Yönetmen: Hedy Krissane / İtalya -Tunus
* Flat Love – Yönetmen: Andres Sanz /  İspanya
* Aynur – Yönetmen: Tan Akınsal / Türkiye
* Tufandan Önce – Yönetmen: Ferit Karahan / Türkiye
* Sessizlik – Yönetmen: Aziz Çapkurt / Türkiye
* Esma – Yönetmen: Koray Çalışkan / Türkiye
* Stained – Yönetmen: Eti Tsicko / İsrail
* Ninety Two – Yönetmen: Martin Guido/ İspanya
* Cats Keep Falling…- Yönetmen: Dimitra Nikolopoulou / Yunanistan
* N’me For Myself – Yönetmen: Georgis Grigorakis / Yunanistan
* Rita – Yönetmen: Antonio Piazza &Fabio Grassadonia / İtalya
* Hellmets – Yönetmen: Georgios Koukoumas / Kıbrıs
* A Game – Yönetmen: Marwa Zein / Mısır
* Without Words – Yönetmen: Othman Naciri / Fas
* Oblivion – Yönetmen: Gabriel Tzafka / Yunanistan
* Wedlock – Yönetmen:  Itai Raziel / İsrail
* Ona – Yönetmen: Pau Camarasa / İspanya
* Buried Over The Roofs – Yönetmen:  Alex Lora / İspanya
* Those Who Cry Alone – Yönetmen:  David Gonzalez / İspanya
* Letter From France – Yönetmen:  Diego Lopez Cotillo / İspanya

 

BELGESEL FİLMLER:
* Bir Varmış Bir Yokmuş – Yönetmen:  Eleni Varmazi / Yunanistan
* Dört Duvar Bir Pencere – Yönetmen:  Hazal Bayar / Türkiye
* The Fınal Dwelling – Yönetmen:   Milad Tauk / Lübnan
* Winh Sandra – Yönetmen:  Raul Cuevas / İspanya
* Mother – Yönetmen:   Florencia Marano / İspanya
* Tommasina – Yönetmen: Margherita Spampinato / İtalya
* Senka Shadow – Yönetmen:  Vladimir Perovic / Sırbistan
* Terrtories – Yönetmen: Monica Baptista / Portekiz
* Be Water, My Friend – Yönetmen:  Antonio Martino / İtalya
* Duck Crossing – Yönetmen:  Koldo Almandoz  / İspanya
* Bahar – Yönetmen:  Özge Arslan,Sezen Çobanoğlu,Gözde Karavit, Batuhan Kurt / Türkiye

 

CANLANDIRMA FİLMLER
* The Painter Of Skies – Yönetmen:  Jorge Morais Valle / İspanya
* Fard – Yönetmen:  Luis Briceno&David Alapont / Fransa
* Videogame.. – Yönetmen:  Donato Sansone / İtalya
* Malfunction – Yönetmen:  Ayce Kartal / Türkiye
* Derin Uyku – Yönetmen:  Reyhan Meral &Erhan Meral / Türkiye
* Miracle Lady – Yönetmen: Moran Somer & Michal Abulafia / İsrail
* Inside – Yönetmen:  Ivan Ivanovski / Makedonya
* Rudi’s Lexion Serial – Yönetmen:  Nedeljko Dragic / Hırvatistan
* Miramare – Yönetmen: Michaella Müller / Hırvatistan
* Something Important – Yönetmen: Joao Fazenda / Portekiz
* My Life In Your Hands – Yönetmen:  Nuno Beato / Portekiz
* The Man Who Slept – Yönetmen:  Ines Sedan / Fransa
* Madagascar A Journey Diary – Yönetmen:  Bastien Dubois / Fransa
* L’ ambouba – Yönetmen: Nadia Rais / Tunus

 

DENEYSEL FİLMLER
* Ink – Yönetmen:  Nuno Neves / Portekiz
* Two Ways – Yönetmen:  Viola Groenhart  / Fransa
* Contra – Yönetmen:  Vicent Gisbert / İspanya
* Dicle – Yönetmen: Seren Gel / Türkiye
* From The Woods – Yönetmen:   Roman Dacko / İspanya
* Hiç – Yönetmen: Önder Özdem / Türkiye
* Format – Yönetmen: Darko Bakliza / Hırvatistan
* Marisa – Yönetmen: Nacho Vigalondo / İspanya

Tüm yorumlar (3)

Avatar
blackeagles35 (Jön) | 14 Mayıs 2010, 23:15

Umarım tarafcılık olmadan objektif bır bıcımde degerlendırılır.

Cevap Yaz
0
0
almanak (Amatör) | 14 Mayıs 2010, 17:17

önceden de belirttiğim gibi gençleri filme yönlerdirmek için harika bir etkinlik

Cevap Yaz
0
0
undys (Profesyonel) | 14 Mayıs 2010, 16:14

Haberlerdeki afiş hangi film oldugunu söylermisiniz??

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz