Sinemalar.com

Korsan Çekim Yapana Büyük Ceza!

Korsan Çekim Yapana Büyük Ceza!
17 Mayıs 2010

Kozyatağı Cinepol Sineması’nda Recep İvedik 2 isimli sinema filminin gösterimi sırasında filmi kameraya çekerken yakalanan Haydar Çelik ve Hacı Ali Çelik hakkında açılan davada mahkeme her iki sanığa da birer yıl hapis cezası verdi. Sanıkların daha önce sabıkası olmaması nedeni ile mahkeme “hükmün açıklanmasının geri bırakılması” kararı verdi. Sanıklar 5 yıl içerisinde suç işlemezlerse ceza almayacaklar ancak 5 yıl içerisinde kasten herhangi bir suç işlerlerse işledikleri suçun cezası ile birlikte bu mahkemeden aldıkları birer yıl hapis cezasını da çekecekler. Sanıklar bir sitede kapıcılık yapıyorlar ve amaçlarının filmi çekip evde çocuklarına izlettirmek olduğunu söylediler ama mahkeme savunmayı kabûl etmedi.

Tüm yorumlar (15)

Avatar
jljljljlkj (Artist) | 23 Eylül 2011, 09:44

sinemanın 14-16-18tl, orjinal filmlerin 21-30 arası olduğu bir ortamda sonuna kadar korsan'a evet..diyeceksiniz ki herkes orjinal alsa fiyatları düşer evet doğru ama herkes alana kadar ben 21-30 tl lerimi 1 film seyredecem diye harcayamam.

Cevap Yaz
0
0
ReSeT11 (Dublör) | 28 Mayıs 2010, 20:49

evet ya orjinal film 10 tl. maksimum ben 10 tlsına 10 film izliyorum şahsen fiyatları düşürsünler bence

Cevap Yaz
0
0
fatma4125 (Figuran) | 21 Mayıs 2010, 12:16

emeğe saygıda biz ne yapalım çok pahalıya satıyorlar tüm filmleri

Cevap Yaz
0
0
FbSinanSarp (Fenomen) | 20 Mayıs 2010, 01:58

arkadaşlar size katılmamak elde diil bende internetten film izliyorum fiyatlar gerçekten çok pahalı ama sinema çekimi filmleride genellikle izlemem çünkü görüntü kalitesi ya çok bozuk oluyor yada filmin önünden insanlar geçip gidiyor ben genellikle dvd formatındaki filmleri izliyorum hem film yenilenince görüntü kalitesi daha iyi oluyor ama 5mayısta vizyona girecek olan cehennem isimli filmi kesinlikle sinemada izliycem çünkü bu filmi çok merak ediyorum

Cevap Yaz
0
0
Yavuzhankaragoz (Dublör) | 19 Mayıs 2010, 03:55

Çok sık sinemaya gidiyorum. Geçenlerde sabredemeyip internetten demir adam 2 yi izledim, korsan çekimdi, 3 gün sonrada kız arkadaşımla gittim filme. Şimdi ne desem ki. Sinemaya gidip filmin hakkını verdiğimi düşünen biriyim, ama korsan filmden oluşan devasa bir arşivim var. Kalkıp onca filme orjinal parası ödeseydim ortaya çıkan meblağ nedeniyle birileri beni ahmaklık suçundan ihbar ederdi. Sırf o yüzden hapse girerdim. TÜRKİYE 3. Dünya kategorisinde kalmaya zorlanan bir ülke. Ama bu gibi şeylerde ve çok önemli tüketim ürünlerinde 1. Dünya ülkelerinden bile daha pahalı herşey. Yılda 2000 dolar geliri olan işsizliğin % 18-20 lerde seyrettiği bir ülkede 55 kadar dolar milyarderinin sonuna kadar emek sömürüsü ile açlığa milyonları çalıştırdığı devletin vatandaşı değil büyük devletleri ve tekelleri korumak için tepemize 300 bin ağır silahlı polis dikip 2200 lira maaş verdiği bir ülke de, sanatçı ayağına yatanlar ile vurguncu ithalatçıların cirit attığı TÜRKİYE de bana kimse sen neden korsan alıyorsun diyemez. Özür dilerim doğduğum ve bu topraklar üzerinde hala nefes aldığım için. Türk olarak suçtur diye ruhlarımıza bir rehber sunulmadığı için doğduğumuz bu sömürü ve kalleşlik ülkesinde kimse bana bir film için aylık gelirimin 10 da birini ödememi söyleyemez. s.kt.r olur gider. CUMHURİYET vatandaşının refahını garantileyen yasalar yapsın önce. Sonra geliriz bu refahın içinde diğer ayrıntılara. görelim bakalım.

Cevap Yaz
0
0
chrisredfield (Artist) | 19 Mayıs 2010, 22:48

Tamamiyle katılıyorum.Hem korkma korsan DVDRip,MP4 filmler indirmeden bi ceza almazsın.Öle birşeye TTNET izin vermez.Çünkü 8Mbit ,4Mbit net'i kim kullanacak ozaman??.Ama sinemada cekılen tabiki mecburı ceza alır.Korsan olmamasını istiyorlarsa fiyatları düşürmeliler.(5-10 bilemedin 15 tl olmalı en fazla.)

0
0
Görüşleriniz