Sinemalar.com

Sesime Gel, Cannes'da!

Sesime Gel, Cannes'da!
18 Mayıs 2010

63. Cannes Film Festivali, 12 Mayıs’ta başladı. Bu yılki Cannes resmi seçkisine Türkiye’den dahil olan tek film olan Hüseyin Karabey’in yöneteceği “Sesime Gel”, festivalin proje geliştirme bölümü olan Atelier’de finansman ve yapım desteği arayışlarını sürdürüyor. Bugün programa dahil olan diğer 14 projeyle birlikte görüşmelere başlayan Hüseyin Karabey ve yapımcısı Emre Yeksan önümüzdeki bir hafta boyunca Avrupa’nın ve dünyanın farklı yerlerinden gelen önemli yapımcı, finansör ve fon yöneticileriyle görüşmelerde bulunup filmin prodüksiyonu için gerekli kaynakları oluşturmaya çalışıyorlar. Cannes Festivali’ndeki Atelier bölümüne daha önce Türkiye’den Semih Kaplanoğlu ve Seyfi Teoman da katılmıştı.

 

Son değerlendirme döneminde T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklemeye değer bulmadığı “Sesime Gel” bugüne kadar İstanbul Film Festivali ve Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Proje ödülüyle dönmüş, Sofia, Paris ve Utrecht Festivalleri’nde Türkiye’yi temsil etmişti.

 

Çekimlerine Ekim ayında başlanması düşünülen proje için Türkiye’den finansman arayışına devam ediliyor.

Tüm yorumlar (1)

Avatar
mag1917 (Dublör) | 18 Mayıs 2010, 22:57

Hüseyin Karabey yaptıklarıyla rüştünü ispat etmiş bir isim. 
Haberdeki şu bölüm söze gerek bırakmıyor zaten:
''T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklemeye değer bulmadığı 'Sesime Gel' bugüne kadar İstanbul Film Festivali ve Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Proje ödülüyle dönmüş, Sofia, Paris ve Utrecht Festivalleri’nde Türkiye’yi temsil etmişti.''
Nedense bana bir yerlerde terslik var gibi geldiği. Neden acaba...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz