Sinemalar.com

Açlık Grevine Başladı

Açlık Grevine Başladı
20 Mayıs 2010

İran\'da 01 Mart\'ta gözaltına alınan muhalif yönetmen Cafer Panahi, açlık grevine başladı. Muhaliflere ait Jaras internet sitesindeki açıklamaya göre, ailesini telefonla arayan Panahi, geçen pazar günü sorgulamaya alınarak suçlandığını, o günden bu yana hiçbir şey yiyip içmediğini söyledi. Panahi, açlık grevine, talepleri yerine getirilinceye kadar devam edeceğini belirtti.

 

Panahi’nin eşi, kocasının bir avukatla görüşmeyi, ailesinin kendisini ziyaret edebilmesini ve duruşmaya kadar şartsız serbest bırakılmayı istediğini ifade etti.

 

Chicago, Cannes ve Berlin Film Festivalleri’nin ödüllü yönetmeni Panahi, eşi ve kızıyla birlikte gözaltına alınmıştı. Daha sonra eşi ve kızı serbest bırakılan Panahi, Tahran’daki Evin Cezaevi’ne nakledilmişti.

Tüm yorumlar (4)

Avatar
mag1917 (Dublör) | 23 Mayıs 2010, 21:43

Olmasa da Cannes'ın ödül gecesinde en çok konuşulan isimdi.
Cannes'da bir çok kazanan vardı ama kaybeden tekti: Cafer Panahi'ye yapılanlardan dolayı İran. 

Cevap Yaz
0
0
giray1994 (Figuran) | 23 Mayıs 2010, 16:05

bence canan kast etmediği,vatanına ihanet eetmediği sürece bu kadar değerli bir yönetme bu duruma düşürlmemli diyor ve aynı zamanda orasının iran olduğunu hatırlayıp susuyorum :D

Cevap Yaz
0
0
zgm (Jön) | 20 Mayıs 2010, 21:37

İnsanların özgürce düşüncelerini savunabildiği bir Dünya'da olduğumuzu sanıyordum. Ama İran sanırım nasibini almamış aslında sadece İran mı böyle tartışılırda

Cevap Yaz
0
0
blackeagles35 (Jön) | 20 Mayıs 2010, 17:52

İranın artık gelısmesı gerek.Cok tutucu ve ozgurluklerı kısıtlayan bır ulke.Şeriat gıtmedıkce boyle devam edıcek bu malesef :(.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz