Sinemalar.com

Makedonya Türk Filmleri Haftası Başlıyor

Makedonya Türk Filmleri Haftası Başlıyor
25 Mayıs 2010

T. C. Üsküp Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından organize edilen ve TİKA Üsküp Koordinatörlüğü, Yunus Emre Üsküp Türk Kültür Merkezi, Ramstore ve Premium Film tarafından desteklenen 2. Türk Filmleri Haftası, 26 Mayıs 2010 Çarşamba günü Makedonya\'da yönetmenliğini Murat Şeker\'in yaptığı, başrollerini Tolgahan Sayışman ve Bergüzar Korel\'in paylaştığı “Aşk Geliyorum Demez” filmiyle başlıyor.

 

Türk Sinemasının son dönem yapımlarını tüm çeşitliliği ile yansıtmayı ve sinema sanatı yoluyla Türkiye’yi Makedonya’da tanıtmayı ve iki ülke halkları arasındaki ilişkileri daha da geliştirmeyi amaçlayan film haftası kapsamında, yine Makedonya’da Onur rolüyle tanınan Halit Ergenç’in başrolde yer aldığı “Devrim Arabaları”, Reha Erdem’in çok sayıda ödül kazanan filmi “Beş Vakit”, Semih Kaplanoğlu’nun Cannes Film Festivali Quinzaine Des Realisateurs’de gösterilen “Yusuf Üçlemesi”nin ilk filmi “Yumurta”, Makedonya’lı Türk aktörlerden Ertan Saban’ın da başrolünü paylaştığı “Başka Semtin Çocukları” festivalde gösterilecek filmler arasında. “Güneşin Oğlu”, “Neşeli Hayat” ve “Dinle Neyden” filmlerinin de gösterileceği film haftası “Türk Gibi Başla Alman Gibi Bitir” belgeselinin gösterimi ile 03 Haziran 2010 tarihinde sona erecek.

 

Filmler İngilizce ve Makedonca altyazı ile Ramstore Sinema Salonları’nda izleyicilerin beğenisine sunulacaktır.

Tüm yorumlar (4)

Avatar
betullz (Dublör) | 30 Mayıs 2010, 19:22

katılıyorum bence da daha iyi filmlerle acılıs yapılabilirdi. tanıtım sonucta :S

Cevap Yaz
0
0
ReSeT11 (Dublör) | 28 Mayıs 2010, 21:10

bencede daha iyi filmler bulabilirlerdi :( üzüldüm

Cevap Yaz
0
0
Mustafa19921 (Profesyonel) | 28 Mayıs 2010, 00:10

DAha iyi filmler Varken Açılış Filmleri Vasat Sayılacak Türden... :S

Cevap Yaz
0
0
evilhazal (Jön) | 26 Mayıs 2010, 10:11

ee iyide ben bu filmlerden çoğunu beğenmedim özellikle açılışı yapan aşk geliyorum demez neşeli hayat ve güneşin oğlu bence bunlar temsil edecek filmler değil daha güzel yapımlar var..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz