Geleceğin Sineması-7

03.06.2010 09:43
Geleceğin Sineması-7

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün projesi olarak TÜRSAK Vakfı işbirliğiyle 7 yıldır düzenlenen ve sinema ve iletişim alanında eğitim veren Türkiye genelindeki devlet, özel ve vakıf okullarının ilgili bölümlerinde okuyan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılımına açık olan ve herhangi bir tür sınırlaması olmaksızın, kurmaca, deneysel, belgesel ve animasyon  türündeki projeleri kabul eden “Geleceğin Sineması” için geri sayım başladı.

 

Jüri tarafından seçilecek 20 proje sahibi,  T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı tarafından, kısa filmlerini gerçekleştirmek üzere 2500 TL ile ödüllendirilecek.  Geleceğin Sineması 7’nin teşvik ödülü ise, bir önceki yıl olduğu gibi yine TÜRSAK ve Canon’dan. Değerlendirme sonucu birinci seçilen projenin sahibini bir Canon XHA1s kamera bekliyor. Ayrıca TÜRSAK Vakfı, her yıl olduğu gibi, ikinci seçilen proje sahibine bir bilgisayar, üçüncü seçilen proje sahibine de dijital fotoğraf makinesi armağan edecek.

 

Reha Erdem, Tolga Esmer, Demet Evgar, Ceylan Özçelik, Burçak Evren ve Muzaffer Hiçdurmaz gibi kendi dallarında büyük başarılara imza atmış isimlerin jüri üyesi olarak görev aldığı ve bilindiği gibi, ülkemizde öğrenci filmlerini, proje ve senaryo aşamasında destekleyen ilk ve tek proje olma özelliğine sahip “Geleceğin Sineması” ödül törenini, projenin yedinci yılında, ünlü oyuncu Cansu Dere sunacak.

 

Geleceğin Sineması 7’ye katılmak ve şartname hakkında detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler gerekli bilgileri www.tursak.org.tr adresinden edinebilirler.