Sinemalar.com

Mahsun’un Son Bombası: Danny Glover!

Mahsun’un Son Bombası: Danny Glover!
18 Haziran 2010

Sezonun en çok merak uyandıran ve 5 Kasım 2010’da vizyona girecek olan filmi New York’ta Beş Minare’nin çekimleri için Amerika’da bulunan Mahsun Kırmızıgül, yeni filminin ana kastını tamamladı ve dünyaca ünlü oyuncu ve yönetmen Danny Glover’ı de kadrosuna kattı. Hem komedi hem de drama oyuncusu olarak çok sağlam bir kariyer yapan Danny Glover, filmde Haluk Bilginer’in oynadığı karakterin yakın arkadaşı olarak sinema izleyicisinin karşısına çıkacak. Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi için Amerikalı üç önemli isim ile anlaşmalar tamamlanırken, yan rollerin belirlenmesi için çalışmalar devam ediyor. Daha önce Al Pacino, Tom Cruise, John Travolta, Nicholas Cage ile başrol oynayan Gina Gershon ve Terminator 2 ile hafızalara kazınan Robert Patrick ile anlaşma sağlayan Murat Tokat - Boyut Film, bu kez Mahsun Kırmızıgül’ün en çok çalışmak istediği ve filminde mutlaka olmasını istediği Danny Glover ile de anlaşmayı tamamlamış oldu.

 

Ülkemizde daha çok Cehennem Silahı, Testere, Tetikçi, Av, Körlük, Rüya Kızlar, Mor Yıllar ve son olarak da 2012 adlı sinema filmleriyle bilinen Danny Glover, ilk kez bir Türk yönetmenin filmi için kamera karşısına geçecek. Hem oyuncu hem de yönetmen olarak sayısız ödüle sahip olan Glover, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Geliştirme Programı İyiniyet Elçisi.

 

Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmleriyle başarıdan başarıya koşarken, üçüncü filmini bu hafta New York’ta çekmeye başlayacak olan Mahsun Kırmızıgül, tüm ekibini provalar için hazırladı. 150 kişilik Amerikalı ekibin çalışacağı kadroda sendika kuralları gereği sadece üç Türk çalışabiliyor. Amerika’da bulunan ve çekimlerin başlaması için gün sayan Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Engin Altan Düzyatan’a daha sonra Murat Ünalmış, Zafer Ergin, Salih Kalyon, Hüseyin Avni Danyal ve Eşref Kolçak da katılacak.

Tüm yorumlar (26)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 22:48

Çok harika bir oyuncu bu filmdede yine harikaydı...

Cevap Yaz
0
0
amos26 (Figuran) | 3 Ekim 2010, 22:24

bu adama da musluman takkesı gıydırmısler ya helal olsun ne dıyeyım.

Cevap Yaz
0
0
CihanGazi (Figuran) | 9 Eylül 2010, 22:07

Türklerin film devrine yeni bir çağ açaçağı kesin gibi görünüyor. Mahsun Kırmızıgül'ün hakkında çok iyi şeyler duyduğum söylenemez. Özelliklede siyaset hakkında.İnş. Hayırlısı olur...

Cevap Yaz
0
0
EnverMer (Figuran) | 23 Ekim 2010, 11:17

bnce sıyası gorusunu hıc karıstırma boswer.. sadece filme kendını hazrla superbırfılm olucak inş

0
0
HatunBAS (Profesyonel) | 6 Eylül 2010, 22:23

çok yetenekli bir yönetmen olduğunu başarısıyla kanıtladı ben herhangi bir filmini izlemedim ama bu yaşına kadar yanlış dalı seçtiğini kanıtladı :)

Cevap Yaz
0
0
arzumrcn (Figuran) | 23 Haziran 2010, 08:39

güneşi gördümü izleyene kadar mahsun kırmızıgül benim için kesinlikle sanatçı değildi ama şimdi filmini merakla bekler oldum.danny glover'ı ikna etmeleride güzel olmuş haluk bilginer'de çok güçlü bir oyuncu .bakalım görücez ama güzel olucağına inanıyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz