Sinemalar.com

Costner temizlik için BP ile el ele

Costner temizlik için BP ile el ele
21 Haziran 2010

Ünlü Oyuncu Kevin Costner, Meksika Körfezi üzerine kurduğu \"Ocean Therapy Solutions\" Okyanus Tedavi Çözümleri şirketi sayesinde BP ile yakın temasa geçerek, kendi bütçesinden harcağı 24 milyon dolarla \"petrol santrifüj emme makinaları\"nı çalıştırmanın yaşamsal olduğunu anlattı.

 

BP yönetimi de Costner\'in petrol emme-temizleme santrifüj aygıtlarının gayet yararlı olabileceğini açıkladı.

 

BP, Costner\'in şirketinden 32 adet aygıt aldı. Bunların biri, balıkçı sandalı, motoru ya da iskeleye takıldığında denizden dakikada bir tona yakın (757 litre) ham petrol emebiliyor.

 

Siyu Kızılderililerin dostu \"Kurt Dansçısı\" Costner, Missouri eyaletinin 80 km güneyinde 20 Nisan\'daki infilaktan sonra günde en az 60 bin varil ham petrolü 1600 metre deniz dibinden akıtmaya başlayan kuyuyu temelli kapatmak için canla başla çalışan gönüllülerden.

 

Missouri Deltası\'na dökülen ve petrolü büyük ölçüde içine alarak kararan Mississippi Irmağı\'na Kızılderililer yüzlerce yıl önce \"gök yansıması\" demişler.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
meken (Artist) | 22 Haziran 2010, 00:42

koca körfezi mahvettiler. büyük amerika temizlesin bakalım yüzyılın mucizesini denizden 

Cevap Yaz
0
0
dipnot (Jön) | 21 Haziran 2010, 19:39

Amerikan başkanı Obama'nın bu olayın ardından açıklaması şöyle : 11 Eylülden sonra yaşadığımız en büyük felaket.
Gerçekten de öyle çevreye zararları inanılmaz boyuta ulaştı. Tüm ekosistemi bozabilceği düşünülüyor. Dilerim bu konuda ki duyarlı kişi sayısı Kevin Costnerla sınırlı kalmaz...

Cevap Yaz
0
0
bursi (Dublör) | 21 Haziran 2010, 19:22

bu adamda da poh gibi para var yaff. hiç mi tükenmez etmez:)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz