Sinemalar.com

İtalyan Sineması, Serseri Mayınları İşaret Etti

İtalyan Sineması, Serseri Mayınları İşaret Etti
21 Haziran 2010

İtalyan sinema dünyasının en eski ve en itibarlı ödülleri olan Gümüş Film Şeritleri sahiplerini buldu. Ferzan Özpetik’in filmi, “ En İyi Komedi Filmi”, “En İyi Yardımcı Erkak Oyuncu” (Ennio Fantastichini), “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” (Elena Sofia Ricci ve Lunetta Savino) ve “En İyi Fotoğraf” (Maurizio Calvesi) dallarında ödüle layık görüldü.

 

64. \"Gümüş Film Şeritleri\" ödüllerinde, \"En İyi Yönetmen\" \"La prima cosa bella\" filmiyle Paolo Virzi\'ye, \"En İyi Erkek Oyuncu\" \"La nostra vita\" adlı filmdeki rolüyle Elio Germano ve \"İl figlio piu piccolo\" filmindeki rolüyle Christian de Sica\'ya, \"En İyi Kadın Oyuncu\" da \"La prima cosa bella\" adlı filmdeki rolleriyle Stefania Sandrelli ve Micaela Ramazzotti\'ye verildi.

 

Özpetek, Sicilya\'nın Taormina kentinde aldığı ödüllerle ilgili düzenlenen basın toplantısında, \"Bu festivalde kendimi hiç rekabetteymiş gibi hissetmedim. Eğer benim elimde olsa her adayı her dalda ödüllendirirdim\" dedi.

 

 

Tüm yorumlar (3)

Avatar
evilhazal (Jön) | 22 Haziran 2010, 10:34

ahhh en iyi yönetmen ödülünü alamamış  keşke onuda alsaydı..

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 21 Haziran 2010, 20:40

ne diyelim ferzan özpetek tam anlamıyla italyayı fethetmiş.tebrikler.

Cevap Yaz
0
0
bursi (Dublör) | 21 Haziran 2010, 19:18

vayy be. iyimiş:) en iyi komediyi alacak nitelikte bir film midir bilmem ama bir an önce izlemem lazım olduğunu düşünmeye başladım:)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz