Sinemalar.com

Kadın Papa Vatika'nın Tepkisini Çekti!

Kadın Papa Vatika'nın Tepkisini Çekti!
23 Haziran 2010

 

851 yılında Papalık’a yükselen İngiliz Joan’ın hayatını konu alan Pope Joan isimli film İtalya’da gösterime girdi. Filmin İtalya’da gösterime girmesinden sonra İtalyan Piskoposların gazatesi L’Avvenire’de, Papa hikayesinin kesinlikle gerçek olmadığı ve filmin gerçekliklerden uzak hayal ürünü bir hikaye olduğu belirtildi.

 

Anlatılan hikayede Pope Joan attan düşerek gizli sevgilisinden olan çocuğunu doğurmak zorunda kalır, bu doğumdan sonra kadın olduğu anlaşılan Joan’nın taşlanarak öldürüldüğüne inanılır. Papa Joan’nın trajik hikayesi anlatan film Vatikan’ın tepkisine rağmen büyük ilgi çekiyor.

 

Pope Joan’nın yönetmenliğini Alman yönetmen Sönke Wortmann yaparken, Papa’yı Alman oyuncu Johanna Wokalek calandırıyor.

 

Tüm yorumlar (7)

Avatar
zgm (Jön) | 27 Haziran 2010, 14:45

papa vatikan vs bunlar hep bazı gizlilik ve gizemlilik peşinde gün ışığına çıkan bir gizemin gerçek olmadığını savunuyorlarsa vardır bişey :) filmi beğendim elime geçerse mutlaka izliycem.

Cevap Yaz
0
0
dipnot (Jön) | 25 Haziran 2010, 23:54

Bu tür toplumun tepkisini çeken filmler çoğunlukla yapımcıların zararına değil yararına olmuştur. Bu da aynı şekilde halk tarafından merak konusu olup gişede zirveye aday olucaktır.

Cevap Yaz
0
0
musicalover (Profesyonel) | 23 Haziran 2010, 20:45

İlginç bir konu evet ve tartışmaya açık.Ve gerçek bir hayattan alınmış olması da güzel bir film olacağının belirtisidir..

Cevap Yaz
0
0
tayroalmi (Profesyonel) | 23 Haziran 2010, 13:59

fragmanını izledim ilginç bir filme benziyor..gerçek yaşamdan alınmış filmler daha çok da tarihi filmler favorilerim arasında ama bu film gerçek mi rivayetmi kesin bilinemiyor

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 23 Haziran 2010, 13:14

ilginç bir konu.(daha bu vatikan da ne muhabbetler dönmüştür(ve dönmeye de devam ediyordur da)şu özgürlükçü tiplerin bu konuları film yapmaları güzel bi davranış

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz