Bu Yaz, Olay Yeri, Zihniniz Olacak.

24.06.2010 10:09
Bu Yaz, Olay Yeri, Zihniniz Olacak.

 

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, orjinal bir  bilimkurgu aksiyon olan ve yeryüzünün heryerinde ve rüyaların mahrem ve sonsuz dünyasında gezinen Başlangıç filminin yayınlanan yeni fragmanı sinemalar.com\'da yayına girdi.

 

Bu yaz, olay yeri, zihniniz olacak.

 

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

 

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

 

Başlangıç karakterlerinin Türkçe karşılıkları;

 

Leonardo DiCaprio        : Dom Cobb -The Extractor / Bilgi çıkarıcı
Joseph Gordon Levitt    : Arthur - The Point Man / Planlayıcı
Ellen Page                   : Ariadne - The Architect / Mimar
Tom Hardy                   : Eames - The Forger / Taklitçi
Marion Cotillard             : Mal - The Shade / Gölge
Cillian Murphy               : Robert Fischer - The Mark / Hedef

 

Tüm dünyada 16 Temmuz 2010’dan itibaren vizyona girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi 23 Temmuz 2010.