Sinemalar.com

Büyük Finale Saatler Kala, Aşk-I Memnu'nun Sonu Belli Oldu!

Büyük Finale Saatler Kala, Aşk-I Memnu'nun Sonu Belli Oldu!
24 Haziran 2010

 

Büyük bir merakla beklenen Aşk-ı Memnu filnaline saatler kala sinemalar.com’da düzenlediğimiz “Aşk-ı Memnu size nasıl bitmeli ?” anketi sonuçlandı. Anketimize katılan kullanıcılarımızın %49’u “Nihal gerçekleri öğrenir ve hastalanır, Bihter intihar eder, Behlül yurtdışına kaçar, Adnan Nihal ile yaşamına devam eder” finalini tercih etti.

 

Anket sonucunda en çok tercih edilen ikinci final ise katılımcıların %20’sinin oylarını alan “Bihter ve Behlül son kez beraber olur, Bihter bu beraberliğin görüntülerini düğünde yayınlar, Adnan, Bihter ve Behlül\'ü vurur, Nihal akıl sağlığını kaybeder” seçeneği oldu. Diziyi orijinal hikayenin dışına taşıyan bu seçeneği, %13 ile en çok istenen üçüncü final olan “Bihter ve Behlül beraber kaçarlar, Nihal intihar eder, Adnan felç geçirir” takip etti.

 

Anket katılımcılarının %12’si “Nihal ve Behlül evlenir, Bihter yurtdışına kaçar, Adnan ailesiyle mutlu mesut yaşar” yanıtını seçerken; %6’sı anketteki en komik final olan “Adnan\'ın Bihter\'i aldattığı ortaya çıkar, Bihter Çetin ile evlenir, Nihal\'ın hamile olduğu ortaya çıkar, Behlül kaçar” şeklindeki finali tercih etti.

 

Peki Aşk-ı Memnu nasıl sonlanacak ? Kullanıcılarımızın istediği gibi mi? yoksa senaristlerin bize hazırladığı büyük bir süprizle mi?

 

Tüm yorumlar (60)

Avatar
jumper2 (Dublör) | 5 Ağustos 2010, 11:41

dizi çok ahlaksız olsa da güzel bir final yaptılar

Cevap Yaz
0
0
Cutur (Artist) | 6 Temmuz 2010, 16:02

Kitaba ne kadar bagli kaldilar bilmiyorum ama guzel bir son olabilirdi yani Bihter'in kendini vurma sahnesi ve Behlul'un onun mezarindaki durusu ve konusmasi hic gercekci degildi yinede bu benim gorusum :)

Cevap Yaz
0
0
luckythirteen (Dublör) | 2 Temmuz 2010, 11:58

en güzel final seçeneğiydi vede öyle bitmesi çok isabetli oldu ve kitaba bağlı kalınmasıda çok iyi bi sonuç gösterdi bizlere..
 

Cevap Yaz
0
0
jumper2 (Dublör) | 5 Ağustos 2010, 11:40

katılıyorum sana

0
0
perseph0ne (Dublör) | 2 Temmuz 2010, 00:19

çok güzel bi finalle bitti tebrik ediyorum ama hiç bitmesini istemezdim...

Cevap Yaz
0
0
-duyquu- (Jön) | 1 Temmuz 2010, 10:45

%6'lık olan final seçilseydi çok saçma olurdu. Çünkü Nihal hamileyse Behlül niye kaçıyor??
%12'lik olan seçilseydi Bihter hayranlarını kızdırabilirdi. Çünkü Adnan'ı da Behlül'ü de bırakıp yalnız yaşayacağı için.
%13'lük olan seçilseydi Bihter ve Behlül'ün yaşadıklarının cezasını Adnan ve Nihal'in çekmesi kötü bir son olurdu. İzleyenleri ''Neden cezasını iyiler çekti ki?'' diye strese sokabilirdi.
%20'lik olan seçilseydi de Adnan iyi roldeyken kötü role bürünüp diğer yaşamını cezaevinde geçireceği için bu da yanlış bir tercih olurdu doğrusu.
%49'luk oy alıp da final seçilen şık en iyisi.. Çünkü hem dramatik hem de dizideki karakterlerin özelliklerine yakışır bir son olmuş. Nihal kırılgan sevgi dolu saf bir kız , Bihter güçlü hırslı, Behlül yaptıklarından dolayı acı çeken ve bunun sonuçlardan kaçan, Adnan ise güçlü köklü ailesine bağlı bir aile ferdi karakterindedir.
Çok güzel bir sondu. Aşk-ı Memnu dizisine yakışır bir finaldi. ''Bu diziyi sevmeyenler bile bu müthiş sona ağzı açık izlemiştir.'' diye düşünüyorum ben!!!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz